REKLAMI GİZLE

The Shining'in devam filmi Doctor Sleep'in başrolü Ewan McGregor'ın oldu

Doctor Sleep, ABD'de 24 Ocak 2020'de gösterime girecek

- A +

Stanley Kubrick'in kült yapımı Cinnet'in (The Shining) devam filmi olacak olan Doctor Sleep'in başrol oyuncusu, İskoç oyuncu Ewan McGregor oldu.

Altın Küre ödüllü McGregor; Trainspotting, Kırmızı Değirmen ve Yeryüzündeki Son Aşk ve Star Wars filmleriyle tanınmıştı. 

ntv.com.tr'de yer alan habere göre, korku edebiyatı ustası Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı, Hush ve Kabustan Gelen gibi korku filmleriyle tanınan Mike Flanagan oturuyor. Filmin senaryosunu ise yönetmen Flanagan ve Akıl Oyunları’nın Oscar ödüllü senaristi Akiva Goldsman yazdı.

Filmde, The Shining’de babasının elinden gelecek olan ölümden kıl payı kurtulmayı başaran Danny Torrance, artık büyümüştür. Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmakta yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Kendini toparlama girişimiyle Danny, psişik güçlerini ölmekte olan hastalara yardım etmek için kullanmaya başlar. Kendisiyle benzer yeteneklere sahip genç bir kızla psişik bir bağ kurduğunda, yetenekli olanları hedef alan korkunç bir grup keşfeder. Bu grup acılı ölümler sırasında insanlardan çıkan "parıltının buharını" teneffüs ederek kendi güçlerini geliştirmektedir.

Doctor Sleep, ABD’de 24 Ocak 2020’de gösterime girecek.