REKLAMI GİZLE

Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri, Adalet Yürüyüşü'ne katılacak

Umut Oran, perşembe günü yazarları tutuklanan Cumhuriyet ve Sözcü gazetesini ziyaret edecek

- A +

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davası kapsamında 25 yıl hapis cezası alması ve tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüş'e destek artıyor. Yarın Türkiye'ye gelecek olan Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala da “Adalet Yürüyüşü”ne katılacak.

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran yaptığı yazılı açıklamada Adalet Yürüyüşü’nün yarınki etabına Ayala ile birlikte katılacaklarını söyledi. Oran, perşembe günü de yazarları tutuklu olan Cumhuriyet ve Sözcü gazetesini ziyaret edeceklerini bildirdi.

Dünyada 140’a yakın ülke, parti ve organizasyonun üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal adına "Adalet Yürüyüşü"ne destek verecek Luis Ayala’nın Türkiye’den perşembe akşamı ayrılacağı kaydedildi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Enis Berberoğlu tutuklandı

MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması davasında yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verildi. Berberoğlu, mahkeme salonunda tutuklandı. Berberoğlu, Maltepe Cezaevi'ne sevk edildi. Aynı dava kapsamında yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül hakkında ise karar vermeyen mahkeme iki sanık hakkındaki dosyayı ayırdı. Gül ve Dündar hakkıdaki yargılama devam edecek.

Devamını Oku