REKLAMI GİZLE

Mario Gomez darbe girişimi nedeniyle Beşiktaş'a dönmeyeceğini açıkladı

Mario Gomez, geçen sezon Beşiktaş formasıyla çıktığı 33 maçta takımına 26 gollük bir katkı sağlamış ve taraftarların gönlünde taht kurmuştu

- A +

Beşiktaş’ın geçen sezonki şampiyonluğunda büyük payı olan Alman forvet Mario Gomez, transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından açıklamasını yayımlayan Gomez, Beşiktaş’tan ayrıldığını belirtti.

“Üzerinde çok düşünmemi gerektiren zor bir karardı” diyen Mario Gomez, Beşiktaş’tan ayrılmasının nedeninin darbe girişimi olduğunu ifade etti.

Mario Gomez, geçen sezon Beşiktaş formasıyla çıktığı 33 maçta takımına 26 gollük bir katkı sağlamış ve taraftarların gönlünde taht kurmuştu.

Bonservisi İtalyan ekibi Fiorentina'da olan Gomez, 2 sezonluk Fiorentina macerasında umduğunu bulamamış, düşüşe geçen kariyerini Beşiktaş'taki oyunuyla toparlamıştı. 26 gollük performansının ardından Almanya Milli Takımı formasına tekrar kavuşan Gomez'in İngiltere, Almanya ve İspanya'nın dev kulüplerinin radarında olduğu biliniyor.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku