REKLAMI GİZLE

"Malatya'daki askeri üs polis tarafından kuşatıldı; silah sesleri geliyor"

Askeri üsteki polis kuşatmasının yanı sıra, halk il merkezinde Valilik önünde toplandı

- A +

Darbe girişimine yönelik olarak Malatya’daki askeri üs polis tarafından kuşatıldı. Askeri üs etrafında TOMA’lar ve otobüslerle barikat kuran polis ekipleri kuşatmasını sürdürüyor. Askeri üssün içinden zaman zaman silah sesleri geldiği belirtildi. 

CNN Türk'ün haberine göre, askeri üsteki polis kuşatmasının yanı sıra, halk il merkezinde Valilik önünde toplandı. Valilik önünde toplanan binlerce Malatyalı, sık sık darbeye karşı slogan attılar. Bir grup vatandaş ise Valilik önündeki İnönü heykelinin üzerine çıkarak darbe girişimini protesto etti.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku