REKLAMI GİZLE

CHP'li Veli Ağbaba: Paşaköşkü'nde durum sakin

CHP'li Veli Ağbaba, Paşaköşkü'nde olaylar çıktığına yönelik haberleri "Şu an her şey sakin" sözleriyle açıkladı

- A +

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da Alevilerin yaşadığı Paşaköşkü Mahallesi'nde bir grubun, mahalleye girme girişiminde bulunduğuna yönelik haberleri yalanladı. 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Twitter sayfasından yaptığı açıklamada, Paşaköşkü'ne çıkan tüm yolların kapatıldığını belirterek, durumun sakin olduğunu söyledi. 

İşte Veli Ağbaba'nın attığı tweetler şöyle:


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku