REKLAMI GİZLE

İkinci canlı bomba da şüpheliler listesinden çıktı!

Emniyet, MOBESE kameralarından ikinci bombacının kimlik bilgilerine de ulaştı

- A +

Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren canlı bombalardan birinin Yunus Emre Alagöz olduğunun tespitinin ardından ikinci canlı bombanın da arananlar listesindeki Ömer Deniz Dündar olduğu ortaya çıktı. İki canlı bombanın ayrı araçlarla Gaziantep’ten geldikleri, Y.Ş.’nin canlı bombalara keşif yaptırdığı tespit edildi. Araçların sahipleri ve Y.Ş. Gaziantep’te gözaltına alındı.

Hürriyet'ten Arda Akın'ın haberine göre, güvenlik güçleri saldırı sonrası bölgede bulunan MOBESE kameralarından ikinci bombacının kimlik bilgilerine de ulaştı. DNA testleri de uyuşan Ömer Deniz Dündar’ın, Yunus Emre Alagöz’le Gaziantep’ten Ford Focus ve Citroen marka iki ayrı araçla Ankara’ya geldikleri belirlendi. Saldırı öncesi, Y.Ş. ile birlikte bölgede keşif yaptıkları tespit edilen canlı bombaların, Suriye’den Türkiye’ye geçiş yaptıkları ihtimali üzerinde duruluyor.

Kimliklerin tespit edilmesinin ardından bu sabah Gaziantep’te Y.Ş. ile iki aracın sahibi operasyonla gözaltına alındı. Üç kişinin soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısı

10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara'da KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin düzenlediği Barış Mitingi'nde iki bomba patladı. Resmi açıklamalara göre, en az 97 kişi hayatını kaybetti, 48'i yoğun bakımda olan 246 kişi yaralandı. Başbakan Davutoğlu dört örgütün bu saldırıyı yapma kapasitesi olduğunu söylerken HDP Genel Başkanı Demirtaş, "Bu devletin halka saldırısıdır" dedi. İki canlı bombanın saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilirken, Emniyet'in IŞİD ihtimali üzerine yoğunlaştı. Saldırı cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısı oldu...

Devamını Oku