REKLAMI GİZLE

Fikret Orman: Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş

"Taraftarın ayağı yere basması lazım"

- A +

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Çin Süper Ligi'ne transfer olan Anderson Talisca için, "Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş" dedi.

Şampiyonluğu sadece Galatasaray derbisinde kaçırmadıklarını ifade eden Orman, "Galatasaray maçına gelene kadar çok sayıda hata yaptık. Şampiyonluğun kaçışını sadece o maça bağlamamak lazım" diye konuştu.

"Mali durumu 3 rakibimizden de iyi"

Siyah-Beyazlı kulübün mali açıdan rakiplerinden iyi olduğunu belirten Orman, "Beşiktaş'ın mali durumu 3 rakibimizden de iyi. Gördüğünüz gibi onlar UEFA tarafından görüşmeye çağrılıyor ama Beşiktaş'ın böyle bir durumu yok. Bize de 'başkanım Ronaldo'yu al' diyorlar. Bunu alabilme potansiyelini taraftarın görmesi güzel ama döviz konusunda problem yaşayacağımız kesin. Taraftarın ayağının yere basması lazım" ifadelerini kullandı.

"Talisca 'Kalmayı düşünmüyorum' dedi

Geçtiğimiz 2 sezonda gösterdiği performansla Beşiktaşlı taraftarların sevgisini kazanan Talisca hakkında da konuşan Orman, "Talisca'ya "Senin bonservisini alacağız" dedik. "Ben Beşiktaş'ta kalmayı düşünmüyorum" dedi. Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş" şeklinde konuştu.

"Oğuzhan'ı yakında açıklarız"

Takım kaptanlarından Oğuzhan Özyakup'un sözleşme imzaladığını ifade eden Orman, "Oğuzhan imzaladı. Zaten imzalıydı, ben de imzaladım, yakında KAP'a bildiririz. Geçen sene performansından memnun değildik, bu sene daha iyi şeyler bekliyoruz ondan" diye konuştu.

"Fernandes gelmek istiyor"

Beşiktaş forması giyerken Rusya'ya transfer olan ve transfer döneminde adı sıkça Beşiktaş ile anılan Fernandes ile ilgili açıklamalarda bulunan Fikret Orman, "Fernandes gelmek istiyor. Gidiş şeklinden memnun değildim ama bir insan hatasını kabul ediyorsa, ikinci şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Quaresma'da yaptık, iyi oldu. Manuel ile ilgili taraftarın bir isteği var, bir konuşmam lazım" dedi.

"Beşiktaş'ın kıymetini Beşiktaş'ta oynarken bilecekler"

Futbolcuların Beşiktaş'ın kıymetini formasını giyerken bilmesi gerektiğini vurgulayan Orman, "Türkiye'de oyuncuları öyle bir hâle sokuyoruz ki, Messi kramponlarını taşıyacak zannediyorlar. Gittikten sonra da Beşiktaş'a nasıl dönerim diye düşünüyorlar. Beşiktaş'ın kıymetini Beşiktaş'ta oynarken bilecekler" diye konuştu.

"Yerli ağırlıklı genç futbolcular arıyoruz"

Siyah-Beyazlı kulübün transfer hedefleriyle ilgili de konuşan Başkan Orman, "Emre Akbaba ve Deniz Türüç'ün kulüplerinin büyük beklentileri var, bu yüzden şu anda gündemimizde değiller. UEFA'yla yaptığımız anlaşmadan dolayı daha çok bonservisi elinde olan tecrübeli oyuncuları aldık. Artık o anlaşma bitti. Özellikle yerli ağırlıklı genç futbolcular arıyoruz.  Beşiktaş sonuç takımı, şampiyon olması lazım. Oyuncu yetiştirip satma takımı değil. Oyuncuların yaşları ve istikballeri önemli. Ama şampiyon olmak da önemli" ifadelerini kullandı.

"Santrafor arıyoruz"

Gelecek sezon için takıma santrafor almak istediklerini ifade eden Fikret Orman, "Santrforda her sene çıta daha yükseğe çıktı. Demba Ba, Mario Gomez, Vincent Aboubakar, Cenk Tosun. Bu sene olmadı. İstediğimiz gol seviyesine ulaşamadık. Vagner Love'u gol kralı diye aldık, çok daha fazla beklentilerimiz vardı. Gelecek sezon için santrfor arıyoruz" şeklinde konuştu

"Demba Ba'ya verdiğimizin 3-4 katı teklif geldi"

Demba Ba'nın Göztepe'ye kendi onaylarıyla gittiğini belirten Orman, "Demba Ba, Göztepe'ye de bizim onayımızla gitti. Tamer orada diye gitti. Biz oluru verdik. Demba Ba'ya yapılanlar ayıp. Demba Ba'ya kontrat önerdik ama Çin'den 3-4 katı ciddi bir teklif geldi" dedi.

"Beşiktaş'ta transferleri ben yönetirim"

Beşiktaş'ta transferleri kendisini yönettiğini söyleyen Orman, "Erdal Torunoğulları bizde hiçbir zaman transferden sorumlu olmadı. Dış ilişkilerden sorumluydu. Beşiktaş'ta transferleri ben yönetirim. İyisi de kötüsü de benimdir. Erdal Torunoğulları'na söyledim "Kendini basında sihirbaz gibi gösteriyorsun ama görevlendirmeleri ben yapıyorum, seni transfer görüşmesine ben gönderiyorum, yok öyle bir olay" dedim. Yetkiyi ben verdim Torunoğulları'na" diye konuştu

"Güneş'ten sonrasını da planlamamız lazım"

Şenol Güneş'ten sonrasını da planlamaları gerektiğini söyleyen Fikret Orman, "Şenol Güneş, Tamer Tuna'yla birlikte artık hoca da yetiştirmeye başladı. Şenol Güneş'ten sonrasını da planlamamız lazım. Futbolcuların çoğu artık yabancı. Dolayısıyla bizde daha önce oynamış eski yabancı futbolculardan yararlanmak istiyoruz. Şenol hocanın yanında yardımcılar yetiştirmesi lazım. Şimdi oyuncuların çoğu yabancı. Bunun için bizde oynamış oyuncuları da kullanmak istiyorum. İlhan Mansız'ın kendisini hazırlaması lazım ama evladıdır. Bir şekilde başlamalıdır" ifadelerini kullandı.