REKLAMI GİZLE

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen akademisyen serbest bırakıldı

"Örgüt propagandası" iddiasıyla sorguya alınan Kurt susma hakkını kullandı

- A +

“Barış İçin Akademisyenler” bildirisine imza atan Erzurum Atatürk Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden Ramazan Kurt, bu sabah evinden gözaltına alındı. Savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Kurt, yurt dışı çıkış yasağı konarak serbest bırakıldı.

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, “Barış İçin Akademisyenler” bildirisine imza atan Erzurum Atatürk Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden Ramazan Kurt, bu sabah evinden gözaltına alındı.

Erzurum Terörle Mücadele Şubesi'nde "örgüt propagandası" iddiasıyla sorguya alınan Kurt susma hakkını kullandı. Kurt, savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ramazan Kurt'u yurt dışı yasağı şartıyla serbest bıraktı.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

“Bu suça ortak olmayacağız” diyen akademisyenlere gözaltı!

“Bu suça ortak olmayacağız” diyerek, Güneydoğu illerinde yaşanan sokağa çıkma yasakları ve hak ihlallerini eleştiren bir bildiri imzalayan "Barış için Akademisyenler İnisiyatifi", Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'aydın müsveddeleri' şeklinde nitelenirken, suç örgütü lideri Sedat Peker, akademisyenleri “Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” diye tehdit etti. Kocaeli'nde ve Bolu'da 21 akademisyen için gözaltı kararı çıkartıldı.

Devamını Oku