REKLAMI GİZLE

Gazeteport, Rotahaber, ABC gazetesi, Meydan ve Karşı'nın ardından Haberdar'a da erişim yasağı!

Gazeteport, Rotahaber, ABC Gazetesi, Meydan Gazetesi, Karşı Gazete ve Haberdar'ın internet sitelerine erişim engellendi

- A +

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup cuntanın darbe girişimi sonrası Medyascope, Gazeteport, Rotahaber, ABC Gazetesi, Meydan GazetesiKarşı Gazete ve Haberdar'ın internet sitelerine erişim engellendi. Medyascope akşam saatlerinde yayına açıldı.

Erişim engelleri Başbakanlık'tan gelen yazı üzerine Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından "idari tedbir" uygulaması kapsamında yürürlüğe konduğu öğrenildi. "İdari tedbir" kararını ele alan Gölbaşı Sulh Ceza Hâkimliği'nin bugün sitelere erişim engeli konusunda karar vereceği bildirildi.

Siteye giren kullanıcılar şu uyarı ile karşılaşıyor:

“Bu internet sitesi aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı Kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir.

“İSTANBUL 4. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 30-03-2015 tarih ve 2015/1617 sayılı kararı” 

Haber siteleri ve yöneticileri, erişim engelini Twitter üzerinden duyurdu.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku