REKLAMI GİZLE

Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçaklar bomba attı; 5 ölü!

Ankara'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların ateş açtığı öğrenildi

- A +

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınındaki Jandarma Genel Komutanlığı'nın bulunduğu kavşağa uçaklar bomba attı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınına atılan bomba sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Uçakların saldırısından sonra bir Sikorsky helikopter vurularak düşürüldü.

Bölgeden dumanlar yükselirken, duruma itfaiye müdahale etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki Jandarma Genel Komutanlığı'nın bulunduğu kavşağa askeri uçaktan bomba atıldı, olay yerinde dumanlar yükseldi.

Sabah saat 06.15 sularında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin üzerinden geçen bir askeri uçaktan Jandarma Genel Komutanlığının bulunduğu kavşağa bomba atıldı.

Dumanların yükselmesiyle beraber, bir itfaiye aracıyla olaya müdahale edildi. Bu arada bir tank, yolda bariyer oluşturan sivil araçlara çarparak uzaklaşırken, vatandaşların bölgedeki bekleyişi sürüyor.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku