REKLAMI GİZLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bu otelde öldürecekler miydi?

Erdoğan otelden ayrıldıktan çıkan çatışmalarda 2 polis şehit oldu

- A +

Polonya'da düzenlenen NATO Zirvesi'nde dönüşünde yaptığı açıklama sonrası 5 günden bu yana kamuoyu önüne çıkmayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Marmaris Armutalan'da kaldığı Grand Yazıcı Club Turban'ın yanında bulunan Casa De Maris Oteli'nde olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, otelden ayrıldıktan sonra darbeye teşebbüs eden grup tarafından kaldığı otelin helikopterler tarafından saldırıya uğradığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otelden ayrılmasının ardından otelin yanındaki bölgeye helikopterden asker indirildi.

Özel Harekât polislerinin bölgeye gelmesiyle çıkan çatışmada, 2 polis şehit oldu.

Darbe teşebbüsünde bulunan cuntacı grubun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaldığı otelde ya öldüreceği ya da rehin almayı planladığı düşünülüyor.
 


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku