REKLAMI GİZLE

Bozdağ'dan Almanya'ya tepki: Tam anlamıyla faşist bir uygulama

"Almanya teröristlerin sığınağı olmuştur"

- A +

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'daki toplantısına izin verilmemesine ilişkin olarak "Almanya'daki skandal uygulama tam anlamıyla faşist bir uygulamadır" dedi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Gençlerin Gözüyle Cumhurbaşkanlığı Sistemi Sempozyumu"na katıldı. Bekir Bozdağ'ın Almanya'da yapacağı toplantıya izin verilmemesi Alman gazetesi Die Welt'in Türkiye muhabiri Deniz Yücel'in tutuklanmasıyla ilişkilendirilmişti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bozdağ şunları söyledi: "İfade hürriyeti engellendi, hani siz demorkattınız?" derken, "Almanya teröristlerin sığınağı olmuştur. Almanya'daki skandal uygulama tam anlamıyla faşist bir uygulamadır. Teröristlerin ifade hürriyeti var da Adalet Bakanı'nın ifade hürriyeti yok mu? Türk yargısı Alman yargısından daha tarafsız, daha bağımsızdır."


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Türkiye-Almanya: Konuşma yasağı krizi

Türkiye ile Almanya arasında, Türk asıllı Alman gazeteci Deniz Yücel’in İstanbul’da tutuklanması ve ardından Türk bakanların bu ülkedeki seçmenlere hitaben yapacağı konuşmaların iptal edilmesi ile tırmanan gerilim kriz boyutuna ulaştı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eski Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın Almanya’da planladıkları konuşma programlarına yerel yönetimlerce izin verilmemesinin ardından son haber Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu için geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Nazi” benzetmesi yaparak “Almanya’yı dünyaya rezil edeceğini” açıklaması ve Berlin’in “Rezilce” ifadesini de içeren sert yanıtından sonra Çavuşoğlu’nun Hamburg’da konuşma yapacağı salon için yerel yönetimin izin vermediği haberi geldi.

Devamını Oku