REKLAMI GİZLE

Boğaziçi Köprüsü’ne yürüyenlere silahlı müdahale; 2 ölü!

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kontrol eden askerler havaya yoğun ateş açtı

- A +

Boğaziçi Köprüsü'ne doğru yürüyüşe geçen grubu engellemek için silah kullandı. Olay yerinde yaralıların olduğu bildiriliyor. İstanbul'da olaylar sırasında iki kişi vurularak yaşamını yitirdi.

Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) haberine göre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kontrol eden askerler havaya yoğun ateş açtı.

Geceyarısı 00.50 sıralarında kalabalık bir grubun köprüyü geçmeye çalıştığı sırada bunu engellemeye çalışan askerlerin silahlarını yukarı çevirerek ateş açtıkları görüldü.

Harbiye Orduevi çevresinde de silah sesleri duyuldu. Bu sırada yoldan geçen bir sürücü yaralandı. 

TRT çevresinde toplanan halk, darbe girişiminde bulunan askerleri yakalayarak polise teslim ediyor.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku