REKLAMI GİZLE

Ankara saldırısını sürmanşette gören Milat ilan etti: Erdoğan başkan!

Milat'ın tartışma yaratan manşeti Twitter'da da en çok konuşulanlar arasına girdi

- A +

İktidara yakın yayın politikası ile bilinen Milat gazetesi, dün Ankara'nın göbeğinde meydana gelen ve 37 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıyı bugünkü nüshasında (14 Mart 2016) sürmanşette görürken, MAK Danışmanlık'ın anket verilerini manşetine taşıyarak "Başkan Erdoğan" başlığını attı.

Gazete, Türkiye ve dünya gündemine oturan saldırıyı sürmanşetinden "Kahpe eller durmuyor" başlığıyla verdi. MAK Danışmanlık'ın 25 ilde yaptığı araştırmayı manşetinden duyuran Milat'ın haberinde, "Milletin yüzde 56'sı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkan'ı olarak görmek istiyor" dendi.

Milat'ın Ankara saldırısının ertesi gününde manşetine çektiği bu haber, Twitter'da da en çok konuşulanlar arasına girdi. Bazı kullanıcılar ise gazeteye sert ifadelerle tepki gösterdi. 

Milat'ın bugünkü birinci sayfası şöyle:


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Başkent'in kalbinde 5 ayda 3. terör saldırısı

Ankara, 10 Ekim 2015'te iki canlı bombanın kendilerini patlatması sonucu 107 kişinin hayatına mal olan saldırı sonrasında 17 Şubat 2016'da da bir bombalı aracın patlatılması nedeniyle 29 kişinin ölümüne sahne olmuştu. İlk katliamdan yaklaşık 5 ay sonra, Ankara'da 13 Mart'ta bir terör saldırısı daha gerçekleşti. Sağlık Bakanı, bombalı araçla yapılan patlamanın sonucunda 37 kişinin hayatını kaybettiği duyurdu.

Devamını Oku