REKLAMI GİZLE

Ali İsmail Korkmaz'ın annesi, Runantolia Maratonu'nda Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı için koşacak

"Ben neden mi koşuyorum? Bir anne olduğum için…"

- A +

Gezi protestoları sırasında Eskişehir’de polisler ve sivil halk tarafından dövülen ve 38 gün komada kalmasının ardından hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, 4 Mart’taki Runanatoli Maratonu’nda Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV) için koşacak. 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Suçla ilişkilenebilme riski altındaki çocuklara eğitim bursu sağlamak için desteğiniz bekliyorum” ifadelerini kullanan Korkmaz, sivil toplum projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin bağış topladığı ‘İyilik Peşinde Koş Platformu’ndaki bağış sayfasında da maratonda yer alma sebebini şöyle açıkladı: 

"Ben neden mi koşuyorum? Bir anne olduğum için… Ali İsmail, her zaman çocuklar için bir şeyler yapmak isteyen, her şeyden önce çocukları önemseyen biriydi. Şimdi onun hayallerinin peşinde risk altındaki çocuklara sahip çıkmak için koşuyorum. Suça sürüklenerek çocuk adalet sistemine giren çocukların, sistem içerisindeki tüm aşamalarda destek verilerek topluma yeniden kazandırılması için koşuyorum.

Çocuğu suça iten risklerin ortadan kaldırılması, çocuk adalet sisteminin iyileştirilmesi için bize ihtiyaçları var, biliyorum. Dünya çocuklarla güzel! Sizlerin bağışlarınızla, kampanya hedeflerimizi gerçekleştirip amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.”

Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz da, annesinin dayanışma ruhuyla koştuğunu belirterek, "Annem,bütün çocukların annesi, hepimizin Emel Annesi olduğunu bir kere daha gösterdi” dedi. Runanatolia Maratonu’nda koşacak olan Korkmaz’ı ve TCYOV’u şuradan destekleyebilirsiniz.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı

Çocuk adalet sistemine giren, tutuksuz yargılanan, tahliye sonrası ya da riski altında yaşayan 12-18 yaş çocuklar için destek programıdır. 1996-7 yılından bu güne devam eden bir önleme modelidir. İçeriğinde Eğitim Bursu, Psikososyal Destek, Sosyal Aktiviteler, Yaz Kampı ve Sanat Çalışmaları bulunur.