REKLAMI GİZLE

AKP İstanbul İl Başkanı, ilçe binalarının önüne gitme çağrısı yaptı

"Tüm AK Parti gönüllerimizin acilen kendi ilçe binalarına ve il binasına geçmelerini önemle rica ederim"

- A +

TSK’nın “Ülke yönetimine el konuldu” açıklamasının ardından AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin AKP üyelerine gönderdiği mesajda "İlçe binalarının önünde toplanın" çağrısı yapıldı. 

Selim Temurci’nin mesajı şöyle:

"Değerli üyemiz, yaşanan son askeri hareketlilik sebebiyle, demokrasiye sahip çıkmak üzere gücümüzü göstermek için, tüm AK Parti gönüllerimizin acilen kendi ilçe binalarına ve il binasına geçmelerini önemle rica ederim. 

Dr. Selim Temurci İl Başkanı"


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

36 yıl sonra darbe girişimi

Türkiye, 12 Eylül 1980'den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez 15 Temmuz Cuma akşamı 21.50 sularında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün askerler tarafından kapatılmasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun, hükümete yönelik darbe teşebbüsüyle sarsıldı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında uçakların bombalanması, darbe teşebbüsünde bulunanların kontrolünde olan Sikorsky helikopterin F-16'lar tarafından düşürülmesi, TRT'den "Yurtta Sulh Harekâtı" adında bildiri yayınlanması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın halkı darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çağırması, Genelkurmay Başkanlığı'na yapılan geçici atama gibi pek çok olay yaşandı.

Devamını Oku