Haberler

Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan: Ey insanoğlu görün, adalet neler izletiyor!

"Hükümet size sesleniyorum; Ben kızımın bütün organlarını canlı canlı izliyorum, bir Nurettin Canikli için bunları yaptınız!” 

11 Kasım 2019 17:38

Rabia Naz'ın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturmada bir türlü sonuca gidilmezken, Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan gözyaşları dökerek çektiği ve sosyal medyada paylaştığı videoda, "Ben kızımın otopsi videosunu izliyorum. Ey insanoğlu görün! Adalet neler izletiyor" dedi.

Videoda, hükümete seslenen ve kızının ölümüyle ilgili gerçeklerin örtbas edilmek istendiğini vurgulayan Vatan, “Allah böyle adaletin belasını versin. Ben kızımın otopsi videosunu izliyorum. Ey insanoğlu görün, adalet neler izletiyor. Böyle adalet yerin dibine batsın. Hükümet size sesleniyorum; Ben kızımın bütün organlarını canlı canlı izliyorum. Bir Nurettin Canikli için bunları yaptınız!” diye konuştu. 

NE OLMUŞTU?

Giresun’da yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de evlerinin önünde ağır yaralı halde bulundu. Hastaneye kaldırılan küçük kız, kurtarılamazken şüpheli ölümü kayıtlara intihar olarak geçti. Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan ise kızının intihar sonucu değil, bir aracın çarpması nedeniyle öldüğünü belirtti ve olayı yargıya taşıdı.

Şaban Vatan, kazadan sorumlu olan kişinin Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun oğlu Mehmet Ali Somuncuoğlu olduğunu iddia ediyor.