Haberler

MHP'den Davutoğlu'na videolu yanıt

27 Haziran 2022 09:43

MHP,  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun "Sayın Bahçeli, bugün biraz uykusuz kalmanızı rica ediyorum. Saat 23:30’u bekleyin lütfen" diyerek yayınladığı videoya sosyal medya hesabından yayınladığı video ile yanıt verdi. MHP'nin paylaştığı videoda 'Dolmabahçe Mutabakatı', 'açılım, 6'lı masa da yer aldı.

MHP'nin resmi Twitter hesabından yayınlanan videoda, "5 bin yıllık Türk devlet geleneğinin en basiretsiz yöneticisi" şeklinde tarif edilen Davutoğlu "açılım" süreci başta olmak üzere AKP yöneticisi olduğu dönemdeki birçok uygulama nedeniyle eleştirildi.

Ne olmuştu?

Ahmet Davutoğlu, Twitter'dan yayınladığı videoda "Sayın Bahçeli, son grup konuşmanızı dinlerken sizin adınıza çok üzüldüm. Yine asabi bir yüz, yine sert cümleler, yine hakaret dili ve her haliyle yüreğiyle dili arasında bağı olmayan bir insan gördüm. Daha önce de söylemiştim. Sizin psikolojik sıhhatiniz konusunda ciddi şekilde kaygılıyım. Bir insan nasıl bu kadar öfkeli olabiliyor? Diline nasıl bu kadar ağır kelimeler yükleyebiliyor?" ifadelerini kullanmıştı.