Haberler

Kılıçdaroğlu: Çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum; partimizi ve belediyelerimizi kimsenin yıpratmasına izin vermem

20 Kasım 2023 21:17

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gerek sosyal medya gerekse televizyon programlarında partimizi ve delegelerimizi yıpratmak için parti kültürümüze asla bağdaşmayan çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum. Muhakkak ki bu kumpaslara yeltenen art niyetli gruplar olmuştur ya da olacaktır. Partimizi ve belediyelerimizi kimsenin yıpratmasına asla izin vermem” dedi. 

X hesabından CHP ile ilgili eleştirilere ve söylentilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, partinin ve CHP’li belediyelerin yıpratılmasına izin vermeyeceğini söyledi. 

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şu şekilde: 

“Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi ailem… Kurultaydan sonra bir şey söylemek istiyorum. Gerek sosyal medya gerekse televizyon programlarında partimizi ve delegelerimizi yıpratmak için parti kültürümüze asla bağdaşmayan çirkin iftiraları üzülerek takip ediyorum. Muhakkak ki bu kumpaslara yeltenen art niyetli gruplar olmuştur ya da olacaktır. Partimizi ve belediyelerimizi kimsenin yıpratmasına asla izin vermem.”

Eren Erdem'den ikinci kez "Genel Başkan" vurgusu

CHP'li Eren Erdem, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 7. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı video cevabı paylaştı. Erdem, Kılıçdaroğlu'nun video cevabını alıntılayarak "Partimizi asla yıprattırmayacağız… Partimiz, 100. yılında yerel iktidar için dimdik ayakta! Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği doğrultuda, partimizin başarısı için çalışacağız…" ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği Eren Erdem'den "Genel Başkan" paylaşımı

Erdem, iki gün önce yaptığı paylaşımda da Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak "Genel Başkan" vurgusunda bulunmuştu. Erdem, 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı seçiminde Genel Başkanlığa Özgür Özel'in gelmesinin ardından CHP Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevinden istifa etmişti.