Haberler

İspanyol dansçılar 'Erik Dalı' eşliğinde dans etmişti; halk oyunları ekibi de 'El Matadore'la 'Koçari' oynadı

12 Ekim 2019 14:17

İspanyolların ‘Erik Dalı’ müziği ile dans etmesine karşı gönderme yapan Tokat yöresi halk oyunu ekibi El Matadore müziği ile halk oyunu oynadı.

İspanya'daki bir dans okulunda flamenko ekibinin Türkiye'de düğünlerin vazgeçilmez şarkısı haline gelen 'Erik Dalı' eşliğinde koreografisi sosyal medyada gündem olmuştu.

TIKLAYIN: İspanyol flamenko ekibi 'Erik Dalı' şarkısıyla dans etti

Tokat Gönüllü Turizm Elçisi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu öğrencileri de İspanyanın halk müziği El Matadore ile Tokat yöresi halkoyunu figürlerini harmanladı.

Ekip, Koçari, Simsim, ellik oyunlarını İspanyol müziği El Matadore eşliğinde uyarlayarak oynadı.

Vatandaşlarda ilgi ile izlediği oyun sonunda öğrenciler hep birlikte “Saludos a Espana” diyerek İspanyaya selam gönderdi.

“Onlar bize selam gönderdi, bizde onlara”
Türkiye Halkoyunları Federasyonu Tokat İl Temsilcisi İsmail Kılıç, iki farklı kültürün harmanlandığını ifade ederek “İspanyollar erik dalı Türk müziği çalarak kendi figürlerini sergilediler, biz de İspanyol müziği çalarak kendi oyunlarımız olan Simsim ve Koçari halayını sergiledik. Dünya insanları bir birlerinin kardeşleridir ortak paydaları vardır. Onlar bize selam gönderdi, bizde onlara selam gönderiyoruz. Güzel bir etkinlik olduk tüm dünya insanlarına barış, mutluluk huzur diliyoruz” dedi.