Haberler

'Ata Türküleri' albümünün tanıtımına katılan İmamoğlu: Ata’mızın anısını bu kentte var edeceğiz

Ali Altay tarafından hazırlanan ve Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan “Ata Türküleri” albümü tanıtıldı

07 Kasım 2019 11:03

İBB'nin katkılarıyla sanatçı Ali Altay tarafından hazırlanan ve Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan “Ata Türküleri” albümünün İstanbul'un Şişli ilçesindeki Atatürk Müze'sinde tanıtımı yapıldı. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tanıtımda yaptığı açıklamada; “Ata’mızın anısını bu kentte var edebilmek adına hem İBB olarak hem de bu şehrin kıymetli kurumlarıyla da sürekli hissedilir hale getirme konusunda özel çabalarımız olacak” dedi.

Şişli Atatürk Müzesi ile ilgili de konuşan İmamoğlu; "Bu güzel yapının, 10 Kasım’da bolca ziyaret edileceğini ve insanlarımızın anısı önünde saygıyla eğileceğini şimdiden hissediyorum. Biz de 10 Kasım’da İstanbul’un farklı noktalarında Ata’mızın ölüm yıl döneminde onu hem hissediyor hem de anıyor olacağız. Ruhu şad olsun. Onunla mücadele eden, bütün silah arkadaşlarına, belki bu ülkede yaşayan herkesin geçmişine, Ata’sına da rahmet diliyorum. Bu topyekun bir İstiklal Mücadelesi’ydi. Ne mutlu ki böyle güzel bir lider, güzel bir önder, sadece vatanını düşünen, kendisi dahil hiç kimseyi düşünmeyen, tümüyle kendisini vatanına ve milletine adamış, bütün varlığını da milletine emanet etmiş güzel öndere sahip bir Cumhuriyetiz” diye konuştu.

Albümü hazırlayan sanatçı Altay , “Milli mücadelenin en önemli kararlarının alındığı bu evde, şüphesiz hepimiz aynı heyecanı yaşıyoruz. Ata Türküleri albümü, uzun zamandır üzerinde çalıştığım çok önemli bir projeydi. Bu anlamda değerli Başkan’ım Ekrem İmamoğlu’nun motivasyonu ve desteğiyle albümün sizlere sunumunu yapacağız. Heyecanlıyım, mutluyum, gururluyum. Bu, Ata’ya saygı ve bir anlamda ahde vefa albümüdür. Sevgiyle, saygıyla, minnetle Ata’mızı anıyoruz. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın” dedi.

İBB'nin katkılarıyla hazırlanan 'Ata Türküleri' albümde yer alan türküler şöyle: