Haberler

Haluk Levent, belediyede yaptığı söyleşi için 2 çocuğa medikal cihaz yardımı yapılmasını istedi

18 Aralık 2019 12:51

Sanatçı Haluk Levent Üsküdar’da gençlerle bir araya geldi. Levent, Üsküdar Belediyesi’nin söyleşi davetini ihtiyacı olan iki çocuğa medikal cihaz yardımı karşılığında kabul etti. Üsküdar Belediyesi de geri dönüşüm projesi kapsamında elde ettiği kazanç ile çocuklara ihtiyaçları olan cihazların alındığını belirtti.

Söyleşinin nasıl gerçekleştiği hakkında da konuşan sanatçı Haluk Levent şunları söyledi:

“2 kardeşimiz için 2 medikal araç gerekiyordu ve bu medikal araçlar çok pahalıydı. Belki 100 bin liraya yakın bir durumdaydı. Ve bu iki medikal araç bir tanesi SMA'lı çocuğumuzun bir tanesi de yıllardır engelli olarak yaşayan bir kardeşimizin çok ihtiyacıydı ve özel yapım olarak Avrupa'dan getirtilmesi gerekiyordu. Ve böyle bir kompozisyon yaptık. Üsküdar Belediyesi ile görüştüğümüzde ben ‘söyleşi yaparım ama para alırım’ dedim. Dediler ki hay hay ne kadar istiyorsunuz. Dedim ki ben almayayım şurada bir firma var 2 tane medikal aracı alın götürün çocuklara verin.

Peki onlar bu parayı nasıl verdiler söyleyeyim. Üsküdar Belediyesi'nin bir kampanyası var belki görmüşsünüzdür: 'Çöpleri ayrıştırın' diyor. Evde ayrıştırırsanız, Üsküdar Belediyesi onu dönüştüreceği için para kazanacak o paradan da bu medikal cihazları ödemişler. Ne güzel bir şey oldu, işte onun bütçesiyle. Teşekkür ediyorum sayın başkanıma.”