Haberler

Gazetecilere saldırı için 'aile içi şiddet' diyen Nedim Şener: İP'liler beni linç etmeye çalışıyor

05 Aralık 2019 11:31

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, CNN Türk'te katıldığı Tarafsız Bölge programında son dönemde Yeni Çağ yazarlarına yönelik şiddet için, gülerek 'aile içi şiddet' ifadesini  kullandı. Şener'in gazetecilere yönelik saldırıyı 'aile içi şiddet' olarak nitelemesi sosyal medyadan tepki çekti. 

Nedim Şener'in sözlerine stüdyoda bulunan konuklardan da tepki geldi. Moderatör Ahmet Hakan da bu tür saldırıların kınanması gerektiği söyledi. 

Şener, kendisine sosyal medyada gösterilen tepkilerin İyi Partililer tarafından organize edildiğini savundu. Şener, "İP'liler bana saldıracaklar. İP'liler kendilerine yöneticilerine hiçbir şey söylemiyorlar. Saldırılacak gazeteci olarak ben ortadayım. Ama hâlâ yine beni linç etmeye çalışıyorlar. Gerçekten İP'li İP'siz hepsi bir araya gelmişler linç etmeye çalışıyorlar ama onlarla mücadelem sürecek" dedi. 

Şener konuşmasının devamında, İyi Parti'ye oy verenlere bir söz söylemediğini ancak İyi Partili bazı troller olduğunu ifade ederek, "Partinin bunun gibi adamları dizginlemesi gerekiyor yoksa gerçekten partinin imajına da zarar verecekler" dedi.