Haberler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal 'Emre Belözoğlu ile kavga ettiği' iddialarına argo ile yanıt verdi

23 Aralık 2019 11:27

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, BeşiktaşÜlker Stadyumu'nda 3-1 yendikleri derbinin ardından tecrübeli orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu'yla kavga ettiği iddialarına yanıt vermek için katıldığı basın toplantısında yanında oturan Belözoğlu'nu göstererek, "Kavga ettiğim adam burada. Herkes k...dan uyduruyor. Çok ayıp arkadaşlar, çok ayıp" ifadelerini kullandı.

Belözoğlu ile ortak açıklama yapan Yanal, "Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek" dedi.

Yanal konuşmasının devamında, "Hepimiz yapmamız gerekeni yaptık. Fenerbahçe bugüne kadarki birçok maçta da bundan farklı oynamadı. Oyuncularıma
teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar ve fedakarlıklarına da teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek. Fenerbahçe, dedikodularla, arkadan konuşmakla yıkılacak bir takım değil. Bunlar çok terbiyesizce" sözleriyle sözleriyle devam etti. 

Belözoğlu'nun 1 haftadır sakatlık yaşadığını anlatan Ersun Yanal, "Bu problemle 1 haftadır uğraşıyoruz. En son denedi, baktı, olmadı. Sağolsun bizi kırmadığı için, yola çıktığımız günden bu yana asla bizimle problemi olmadı. Büyük destek verdi. Karalamalara itibar etmeyin. Futbolumuzu kaostan kurtarın, futbolu kaosla beslemeyin. Empati yapın. Bunu yaptığınız zaman zaten problem kalmayacak. Bu markaya zarar vermeyin" diye konuştu. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın, 3-1 kazandıkları Beşiktaş derbisinin ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar çok konuşulmuş ve Emre Belözoğlu ile kavga ettiği gerekçesiyle istifa edeceği iddia edilmişti.