Haberler

Erdoğan ABD ziyareti hakkında konuştu: Henüz kararımı vermedim

30 Ekim 2019 16:30

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Kasım'da gerçekleşmesi beklenen ABD ziyareti hakkında  "Henüz karar vermedim, soru işaretleri var" dedi.

AKP Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "ABD'ye gidecek misiniz?" sorusuna "Henüz kararımı vermedim, soru işaretleri var" sözleriyle yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı, “Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit olarak gördükleri teröristleri her nerede olursa olsun bulup ortadan kaldırıyorlar. Öyleyse Türkiye’nin de aynı hakka sahip olduğunu kabul ediyorlar demektir. Buna ellerini sıktıkları, övgüler dizdikleri teröristler de dahildir. İnşallah yakında bu konuda milletimize müjdelerimiz olacaktır” açıklamasına yönelik soruya, “Niye acele ediyorsun. Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?” cevabını verdi.

Erdoğan, grup toplantısında yaptığı, “Bizim B ve C planımız da var. Vakti, saati geldiğinde onu da yapacağız” açıklamasına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

“Şu anda A planını uyguluyoruz. Devriyeler vesaire devam edecek ve bu devriyelerden sonra arazideki bütün gelişmelere göre de nerede ne gibi adımlar atılması gerekiyor, işte Ayn El Arab’ta olabilir ya, Münbiç’te beklenenler eğer yerine getirilmiyorsa buralarda B planına, C planına geçebiliriz.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın bir zamanda görüşme yapıp yapmayacağı sorusuna da, “Her an olabilir, gelişmelere göre” dedi.