Haberler

Binali Yıldırım’dan kredi affı sorusuna yanıt: Başbakanlık gitti, koltuk elimizde kaldı, meclis başkanlığı da gitti...

23 Aralık 2019 16:30

Eski TBMM Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım öğrencilerle bir araya geldiği Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde bir öğrencinin kendisine kredi affıyla ilgili soru yönetmesine yanıt olarak "Biliyorsunuz başbakanlık gitti, koltuk elimizde kaldı, meclis başkanlığı da gitti" dedi. 

Eski TBMM Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Elazığ'da, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde öğrencilerle bir araya geldi. 

Öğrencilere yönelik konuşma yapan Yıldırım, daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Yıldırım, bir öğrencinin, “Son günlerde kredi afları konuşuluyor, bu konuya girmişken müjde bekleyen öğrenciler de var, bu konuda son durum nedir? Bir de sizden duymak istiyoruz” sorusuna, “Benim, hükümetin bir üyesi olduğumu mu zannediyorsun. Biliyorsunuz başbakanlık gitti, koltuk elimizde kaldı, meclis başkanlığı da gitti” diye yanıt verdi.

İstanbul'daki seçim kampanyasında da kredi borçlarının geri ödenmesi konusu ile ilgili sıkça muhatap olduğunu da anımsatan Yıldırım, şunları söyledi:

"O zaman da söylediğim şuydu, konuyu ilgililere götüreceğim, demiştim, dediğimi de yaptım. En ilgilisine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a götürdüm. Hatırlarsanız, o da konu ile ilgili bir çalışma yapılıyor. Bu herhalde bir anlam ifade ediyordur sizin için.

Yalnız bu kredi eksikliğinde şöyle bir bilgi eksikliği kalmasın; mezun oluyorsunuz ve 2 yıl bir şey ödemiyorsunuz veya iş bulamadınız yine ödemiyorsunuz. O paralar artık faizi de çok olmadığı için işe girdiğiniz zaman 1-2 maaş kadar başka bir şey kalmıyor. O yüzden çok büyük bir mesele olarak görmeyin."

(İHA)