Haberler

Adnan Oktar’la birlikte tutuklanan Kumaşcı: Cezaevine bizi Allah soktu, yine Allah çıkardı

18 Aralık 2019 11:46

Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan ve daha sonra ev hapsi cezasıyla birlikte tahliye edilen Tülay Kumaşçı, “Adnan Bey de söyledi. Cezaevine bizi Allah soktu, yine Allah çıkardı. Hepsi güzel bir süreçti. Bizim için çok büyük tecrübe oldu” dedi.

Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında 1 buçuk senedir cezaevinde bulunan 77'si kadın toplam 91 kişi ev hapsiyle tahliye edildi. Grup üyelerinin ev hapsi süreçleri başladı. Tahli,ye edilenler arasında bulunan İTÜ Matematik Mühendisliği mezunu Tülay Kumaşçı,  kendilerinin Adnan Oktar'a ait villada zorla tutulduklarına dair iddiaları yalanlayarak, "Biz, birbirini seven bir arkadaş topluluğuyuz, biz özgür insanlarız. 30-40 yaşlarında insanlarız. Devletimize bağlı insanlarız. Bizim zorla tutulmamız mümkün değil” diye konuştu.

Kumaşçı, devleti ve hükümeti desteklediklerini ifade ederek, “Devletimiz ne derse onu yapan insanlarız” dedi. Kumaşçı, tutuklanmasına yönelik soruya ise, “Adnan Bey de söyledi. Cezaevine bizi Allah soktu, yine Allah çıkardı. Hepsi güzel bir süreçti. Bizim için çok büyük tecrübe oldu. Gerçekten bir imtihan süreciydi. Biz çok güzel Allah'a tevekkül ettik”  diye yanıt verdi.