Haberler

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı üretimin durduğu TEMSA'yı gezdi: "Mansur Yavaş'ı aradım, 300 otobüslük siparişten vazgeçme" dedim

18 Aralık 2019 12:42

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şirketin yaptığı açıklamaya göre 'Bankaların kredilerini vadesinden önce ve erken çağırması' gerekçesiyle üretimin durduğu TEMSA tesislerini gezdi, ardından işsiz kalma endişesi taşıyan çalışanlarla Özçelik İş Sendikası’nda bir araya geldi. Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı, 300 otobüslük siparişten vazgeçmemesi için aradığını söyledi. 

Başkan Karalar, Simit Sarayı için 500 milyon doları gözden çıkaran bankaların, TEMSA gibi bir üretim merkezi için de bir şeyler yapabileceğini kaydetti ve "Orada yetkilerle sohbet ederken Ankara Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş'ın 300 otobüs sipariş verdiğini duydum. Sayın Mansur Yavaş'ı aradım. Dedi ki; 'Evet ben 300 otobüs talep ettim ama fabrika durdu. Veremeyecekler herhâlde.' Dedim ki; 'Sayın Başkanım sakın başka bir yere başvurma şu anda bekle biraz. İnancım odur ki; sayın Cumhurbaşkanımız dahil ülkemizi yöneten tüm dinamikler bu olaya sahip çıkacaklardır. Böyle bir tesisin bu hâlde bırakılmasına zaten hiç kimsenin gönlü razı olmaz. Bir müessese dünyaya mâl olmuşsa devlet bankalarımızın da özel bankalarımızın da sahip çıkmasını doğru buluyoruz. Simit Sarayı'nda olduğu gibi TEMSA'ya da bu şekilde yaklaşmalarını da özellikle istirham ediyoruz" dedi.