Medya

Yeni Şafak yazarı Orakoğlu: Haklı tutuklama sebepleri varsa Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması TBMM’nin takdirinde

14 Temmuz 2021 08:18

Eski İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakkında 4 yıl hapis istemiyle düzenlenen fezlekeye ilişkin, "Kılıçdaroğlu’nun Meclis’te bekleyen 39’a yakın dosyası olduğu iddia ediliyor. Bu dosyalarla ilgili Kılıçdaroğlu’nun bir korkusu var gibi görünüyor. Kılıçdaroğlu’nun haksız yere tutuklanmasına kimse prim vermez ancak haklı tutuklama sebepleri varsa Kılıçdaroğlu’nun da Meclis’teki prosedürler yerine getirilmek suretiyle dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması da TBMM’nin takdirindedir" ifadelerini kullandı. 

Orakoğlu, "Ancak bazı yazarların kaos çıkar, ülke bölünür vs tezlerine katılmamız mümkün değildir. Sayın Bahçeli’nin açıklamaları Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) “terör örgütü PKK” ile işbirliği ilişkisi içinde hareket ettiğine yönelik olduğuna göre Kılıçdaroğlu’na ait Meclis’te bekleyen 39 fezleke içinde FETÖ ilişkilerine yönelik fezlekeler de olması muhtemeldir. Hatta DHKP/C ile ilişkiler de olması beklenir. Bu durumda Kılıçdaroğlu’nun işi hayli zor" düşüncesini dile getirdi. 

Orakoğlu, "Kılıçdaroğlu’nun yargılanması için TBMM’de gayret gösterecekleri mesajı veren Bahçeli, buna gerekçe olarak CHP’nin HDP’yle birlikte hareket ettiği ve dolayısıyla CHP’nin PKK’yla ilişki olduğu iddialarını öne sürdü.

Bu açıklamalar şüphesiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yapılmıştır diye düşünüyorum. Siyaset mekanizmalarında FETÖ, PKK, DHKP/C, DEAŞ uzantılarının ortaya çıkarılması önemli. Şehit Savcı Selim Kiraz’a başsağlığı bile dileyemeyenler PKK ve FETÖ ve DHKP/C’ye yeşil ışık yakanlar hangi partilere sızmışlarsa deşifre edilerek yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Zira bu operasyonlar ülke güvenliği ile direkt ilişkili olacak" ifadelerini kullandı. 

Yazının tamamı için tıklayın.