Gündem

Ünal: Seçim beyannamesi yarın açıklanacak, 146 proje sunacağız

-AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya her alanda yarın çok güçlü bir seçim beyannamesi göreceğiz

23 Mayıs 2018 18:36

-AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, \"Eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya her alanda yarın çok güçlü bir seçim beyannamesi göreceğiz. Seçim beyannamemizde 146 tane büyük proje sunacağız milletimize\" dedi.


AK Partili Mahir Ünal, yarın gerçekleşecek olan AK Parti aday tanıtım toplantısı öncesi programın gerçekleşeceği Ankara Arena Spor Salonunda devam eden çalışmaları inceledi. Ünal, daha sonra burada bulunan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
24 Haziran\'da gerçekleşecek olan seçimlere yönelik hazırlıkların bütün hızıyla devam ettiğini söyleyen Mahir Ünal, 21 Haziran\'da aday listelerini teslim ettiklerini hatırlattı. Seçim beyannamesi çalışmalarını da tamamladıklarını kaydeden Ünal, \"Müziklerimiz, seçim sloganlarımız bunları tamamladık. Yarın hem seçim beyannamemizi tanıtmak hem de adaylarımızı tanıtmak için milletimizin huzuruna çıkacağız. Biliyorsunuz toplam 126 kadın aday sayımız var. Bu sayı çok önemli bir sayı. Türk siyasetinde ilk defa bu sayıda 126 tane kadın milletvekili adayı gösterildi. Toplam erkek aday sayımız 474. 25 yaş altı sayımız 57. En genç adayımız Kocaeli 11\'inci sıra adayımız Elif Nur Bayram, 18 yaşında. 8 tane engelli vatandaşımızı aday gösterdik\" dedi.


İLK MİTİNG ERZURUM\'DA
Ünal, miting programı ile ilgili olarak ise şunları söyledi:
\"26 Mayıs Cuma günü milli mücadelenin sembol şehirlerinden Erzurum\'la mitinglerimize başlıyoruz. Erzurum ile birlikte 30\'un üzerinde il de şu anda miting yapmayı planlıyoruz. İstanbul mitingimizi en sona bırakacağız. Tabi aynı zamanda Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız için planladığımız iftar programları var. Yine Cumhurbaşkanımızın televizyon programlarını planlamış bulunuyoruz.\"
Ünal, bir gazetecinin \"Bu 30\'un üzerindeki il de Sayın Bahçeli Sayın Cumhurbaşkanına eşlik edecek mi?\" sorusuna, \"Cumhur İttifakı olarak bizim birlikte yürüteceğimiz bazı seçim faaliyetleri olacak. Ama bu görüşmeleri biz yarından sonra oturup sürdüreceğiz. Biz İstanbul mitingimizi ya da başka bir mitingimizi Cumhur İttifakı mitingi olarak planlamayı düşünüyoruz\" şeklinde cevap verdi.
\'146 TANE BÜYÜK PROJE SUNACAĞIZ\'
Yarın açıklanacak olan seçim beyannamesi ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya cevap veren Ünal, şunları söyledi:
\"Çok farklı bir beyanname göreceksiniz. Çünkü bu seçimin en büyük vaadi yeni yönetim modeli. Yeni seçim beyannamemizi yeni hükümet modelinin her alanında hangi değişiklikleri getiriyor, öncelikli olarak bunu anlattık. Önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde bütün dünyanın beklediği tıpkı 100 yıl önce yeni sınıfların yeni toplum biçimlerin ortaya çıkması gibi şimdi önümüzdeki 10 yılda da yeni bir toplum biçimi yeni dijital bir dönüşüm çağına giriyoruz. AK Parti bu yeni toplum biçimine yeni sanayi biçimine yeni dijital dönüşüme dönük bir seçim beyannamesi hazırladı. Bütün bu önümüzdeki 10 yıl da dünyanın beklediği bütün bu belirsizliğe net öngörüler, projeler ve önlemler getirdi AK Parti. 16 yıldan belli AK Parti çok şey yaptı. Şimdi yeni bir başlangıçla \'yine yaparsa AK Parti yapar\' diyerek yolumuza devam edeceğiz. Zaten ana konseptimizde \'Vakit Türkiye Vakti\'. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya her alanda yarın çok güçlü bir seçim beyannamesi göreceğiz. Seçim beyannamemizde 146 tane büyük proje sunacağız milletimize.\"
Yarın ki programa AK Parti listelerinden aday gösterilen Büyük Birlik Partili isimlerinde katılacağını söyleyen Ünal, üç ayrı kategoride seçim müziği hazırladıklarını kaydetti.
 

Görüntü dökümü:

-Programın yapılacağı salondan görüntü

-Devam eden çalışmalar

-Mahir Ünal\'ın açıklaması

Mustafa TURAPOĞLU-Gizem KARADAĞ/ANKARA,(DHA)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir