Spor

UEFA'dan Fenerbahçe'ye para ve kısmi tribün kapatma cezası

05 Ağustos 2022 19:49

UEFA, Fenerbahçe'ye Dinamo Kiev maçındaki olaylar nedeniyle 1 maç kısmi seyircisiz oynama ve 50 bin euro para cezası verildiğini açıkladı.

UEFA,  Fenerbahçe'ye, bir sonraki UEFA müsabakasında kısmi seyircisiz oynama cezası (en az 5.000 koltuk) ve 50 bin euro para cezası verdi.

Fenerbahçe ile Dinamo Kiev arasında oynanan Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu rövanş masabakasında sarı-lacivertli taraftarlar, Dinamo Kiev'in ilk golü sonrası "Vladimir Putin" tezahüratlarında bulunmuştu.

Fenerbahçe'den açıklama

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, söz konusu kısmi stadyum kapama cezasının bugünden itibaren geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Sahaya yabancı madde atılması ve kışkırtıcı nitelikte bulunan tezahürat nedeniyle 50.000 Euro para cezası ile Kulübümüzün ev sahibi Kulüp olarak oynayacağı bir sonraki müsabakada uygulanmak üzere en az 5000 koltuktan oluşan kısmi stadyum kapama cezası verilmiş olup, söz konusu kısmi stadyum kapama cezası bugünden geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelenmiştir."