Spor

TRT muhabiri şampiyon oldu!

Işıl Okan Aktan, 15-17 Nisan tarihleri arasında Bursa'da yapılan Vücut Geliştirme, Fitness ve Wellness Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu oldu.

20 Nisan 2011 03:00

T24 - TRT İstanbul Haber Müdürlüğü muhabiri Işıl Okan Aktan, 15-17 Nisan tarihleri arasında Bursa'da yapılan Vücut Geliştirme, Fitness ve Wellness Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu oldu.

Büyük Bayanlarda Açık Siklet birincisi olan bir çocuk annesi Işıl Okan Aktan, TRT İstanbul Haber Müdürlüğü'nde 18 senedir muhabir olarak çalışıyor. Türkiye Şampiyonu olan gazetecinin hedefinde şimdi de Dünya Şampiyonluğu var. 

TRT muhabiri vücut geliştirme şampiyonu oldu

Işıl Okan Aktan, haberciliğin zor olduğunu ve bu mesleği yapabilen birinin ağır egzersizleri olan vücut geliştirme sporunu da rahatlıkla yapabileceğini belirterek, "Habercilik zaten çok zor. Bu ağırlığı kaldırabiliyorsam vücut geliştirme sporunu da rahatlıkla yapabileceğimi düşündüm. Gazeteci olmama rağmen bir gazetecinin sporcuda olabileceğini de ispatlamış oldum" dedi. 

TRT muhabiri vücut geliştirme şampiyonu oldu

Aktan, Kasım ayında düzenlenecek Dünya şampiyonası hedeflediğini ifade ederek, Türkiye şampiyonluğu için 8 ay boyunca idman yaptığını kaydetti. Aktan, "Bu aşamaya gelmek için sabır, irade ve azim gerekti. Türk kadınına da her daim formda kalabileceğinin örneğini vermek istedim. Yıllardır sporla iç içeydim, atletizm madalyalarım vardı. Ama annelikten sonra spor yaşantımı bırakmıştım. İki senedir bu sporla uğraşıyordum ve bu şampiyona için 8 ay hazırlandım. Benim için sürpriz olmadı. Çünkü bunu istiyordum ve gerçekleştirdiğim için de çok mutluyum. Başarımı anneme ve oğluma hediye ediyorum. Hocam Muammer Gökmen'e de teşekkür ediyorum. Yaşın hiç önemi yok. Herkesi sağlıklı yaşam için spor yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.ETİKETLER

haber