Spor

Trabzon'a af, Yusuf'a 3 maç ceza

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor'a geçen sezon verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını, 120 bin YTL para cezasına çevirdi. Kurul ayrıca hazırlık maçında

22 Ağustos 2008 03:00

PFDK yaptığı toplantıda, Trabzonspor'un başvurusu üzerine bordo-mavili kulübün geçen sezondan kalan 1 maç seyircisiz oynama cezasını ele aldı.

Turkcell Süper Lig'in son haftasında, 10 Mayıs'ta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında, taraftarlarının kötü ve çirkin tezahüratı nedeniyle Trabzonspor'a verilen 1 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezası, 15 Ağustos'ta yürürlüğe giren ve aynı ihlal ile ilgili lehe hüküm düzenleyen Futbol Disiplin Talimatı'nın 41/3 maddesi uyarınca, PFDK tarafından 120 bin YTL para cezası olarak değiştirildi.

Kurul, aynı gerekçeyle, Mersin İdmanyurdu'na 17 Mayıs'taki Adana Demirspor maçında taraftarının kötü ve çirkin tezahüratı nedeniyle verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını da 30 bin YTL para cezasına çevirdi.

Yusuf'a 3 maç ceza

PFDK, Bursasporlu futbolcu Yusuf Şimşek'e, 16 Ağustos'ta İnegölspor ile yapılan özel maçta hakeme yönelik hakareti nedeniyle 3 maç ceza verdi. Bu arada, Yeni Kırşehirsporlu futbolcu Celal Emiştekin'e 3, Sarıyerli Emre Kart'a da 2 maç ceza verildi.

ETİKETLER

haber