Spor

Tolga Ciğerci: Boş mukaveleye imza atarım

08 Ocak 2020 17:53

İkinci devre hazırlıklarını Belek'te sürdüren Fenerbahçe'de oyuncu Tolga Ciğerci, açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ile sözleşmesi hakkında konuşan 27 yaşındaki futbolcu, "En kötü günlerimde beni yalnız bırakmadılar. Buraya koysalar boş mukaveleye imza atarım. Burada çok mutluyum. 4-5 ay bir zamanımız var. Orada da şampiyon olmak istiyoruz, benim hedefim bu" dedi.

Konakladıkları otelde basın toplantısı düzenleyen başarılı orta saha oyuncusu kampın kendileri için çok güzel geçtiğini ifade ederek, ''Kendimizi iyi hazırlıyoruz. Kayseri maçına da hazırlanıyoruz. İnşallah 2020'ye iyi başlayacağız, bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Performansımı konuşursak; tabii ki her gün iyi çalışıp kendime dikkat ediyorum, o yüzden sıkıntı yaşamıyorum. Sakatlığım istediğim gibi olmadı. Çok şükür o günleri de atlattım, zordu, kolay değildi. Ama sağ olsun Ali Koç başkanım, doktorlar herkes bana destek verdiler ki o kötü günlerden iyi çıktım. Sonuçları da zaten maçlarda belli oluyor" diye konuştu.

''5 Ay sonra takımla şampiyon olmak istiyorum''

Tolga Ciğerci, Fenerbahçe ile olan sözleşmesiyle ilgili sorulan soruya, ''Sözleşme ile ilgili fazla bir şey diyemem. Benim bir hedefim var. 5 ay sonra takımla şampiyon olmak istiyorum. Elimden ne geliyorsa onu yapmaya çalışıyorum. Ondan sonra her şey kendiliğinden gelir. Fenerbahçe'ye ne kadar teşekkür etsem azdır. En kötü günlerimde beni yalnız bırakmadılar. Buraya koysalar boş mukaveleye imza atarım. Burada çok mutluyum. 4-5 ay bir zamanımız var. Orada da şampiyon olmak istiyoruz, benim hedefim bu" şeklinde yanıt verdi.

''Skora katkım çok iyi''

Oynadığı pozisyonlarla ilgili konuşan Tolga Ciğerci, "En sevdiğim mevki orta saha, 8 ve 6 numara. Tabii hoca sağ, sol derse benim için problem değil ve bu pozisyonlarda da oynadım. Takıma büyük bir katkı verebiliyorsam benim için önemli değil. Takımda da başarı oluyorsa. Mevkiye göre bağlı şeyler var. 6 numara derse hoca istediğim kadar fazla öne gidemem. Kanat ve 8 numarada daha fazla ileri çıkma şansım olur. Skora katkım çok iyi gidiyor. 2-3 gol fazla olabilirdi. Önemli olan fazla koyup çalışarak yapmam" dedi.

''Milli takımı kalbimle seçtim''

Gurbetçi futbolcuların milli takım seçimleri ile ilgili bir soruya ise Ciğerci söyle cevap verdi:

''Herkesin farklı düşüncesi var. Ben milli takımı kalbimle seçtim. Öbürü, Almanya'da doğdum diyor, orayı seçiyor. Bu konuyla ilgili fazla bir şey diyemem. Herkesin kalbi ne diyorsa oraya gitsin. Ahmed Kutucu bizim için çok iyi bir futbolcu. Benim hedefim hep A Milli Takım'dı. Türkiye için oynamak istiyordum. Umarım en kısa zamanda tekrar çağrılırım.''

''İkinci yarıda hep beraber başarılı olacağız''

Tolga Ciğerci, sezonun ikinci yarısı için ise şu değerlendirmelerde bulundu:

''Taraftar bizi yalnız bırakmasın, hep destek versin. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışacağız. İnşallah hep beraber camia olarak başarılı oluruz. Hedefimiz dışarıda da puan toplamak. 2019'u bence iyi bitirdik. Bu yıl da öyle yapmamız gerekiyor. Fenerbahçe içeride dışarıda oynasın aslında fark etmiyor. Önemli olan takım olarak bunu bilmemiz gerekiyor.'' (DHA)