Gündem

TKP’li Fatih Maçoğlu mazbatasını aldı

Maçoğlu'nun mazbatası dün söylenemeyecek güvenlik gerekçesi' ile verilmemişti

05 Nisan 2019 10:40

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde yüzde 32.77 oy alarak Türkiye Komünist Partisi'nden (TKP) Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.

Tunceli Belediye Başkanlığı’nı kazanan ve sabah saatlerinde Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte Merkez Seçim Kurulu’na giden Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatası aldı.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklamada Maçoğlu, uzun bir çalışmanın sonunda bugün döktükleri terin ve mücadelenin karşılığında mazbatalarını aldıklarını vurguladı.

Bugün belediyeye giderek devir teslimi de gerçekleştireceklerini belirten Maçoğlu, “Bu süreç içinde Dersim halkının, muhtemelen pazartesinden itibaren, belediyede yoğun bir karşılama yapacağımızı söylemek istiyorum. Bütün dostlarımızı, bütün arkadaşlarımızı, hiç kimseyi ayırt etmeden, herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye ve kapıları açık olan belediye olacağını bugün de söylemek istiyorum.” dedi.

Sokak hayvanları için destek isteyen Maçoğlu, “Muhtemeldir, bir önceki dönemin Ovacık Belediyesi tecrübesiyle birçok dostumuz bize hediye ya da çiçek getirmeye çalışacak ama biz sokaktaki hayvanların genel durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi, daha rahat bir yaşamı olması adına dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine, açacağımız bir hesaba verecekleri destekle sokaktaki hayvanların sorunlarına bir nebzede katkı olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

"Belediyeyi 68 milyon borçla devraldık"

Tunceli Belediye Meclisi Üyesi Candan Badem, ise sosyal medya hesabı Twittar'da, belediyeyi 68 milyon borçla devraldıklarını açıkladı. Badem, belediyenin kasasında ise 266 bin TL bulunduğu söyledi.

Maçoğlu’na dün mazbatası 'söylenemeyecek güvenlik gerekçesi' ile verilmemişti.

Tunceli Belediyesi, yaklaşık iki yıldır Vali Tuncay Sonel tarafından yönetiliyordu.