Gündem

Tekirdağ'da çocuklar için 'Mutlu Pati Şenliği' düzenlendi

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA) - TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa İlçesi Belediyesi'nin düzenlediği 'Mutlu Pati Şenliği'nde çocuklar, hayvan bakımevinde kedi ve köpeklerle doyasıya oynadı

06 Ekim 2017 20:07

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA) - TEKİRDAĞ\'ın merkez Süleymanpaşa İlçesi Belediyesi\'nin düzenlediği \'Mutlu Pati Şenliği\'nde çocuklar, hayvan bakımevinde kedi ve köpeklerle doyasıya oynadı.
Merkez Süleymanpaşa İlçesi Belediyesi tarafından sahil dolgu alanda \'Mutlu Pati Şenliği\' düzenlendi. Şenlik alanında çocuklar için kedi ve köpek kulübesi yapımı, resim, müzik ile yüz boyama atölyeleri oluşturuldu. Ardından Süleymanpaşa Belediyesi Hayvan Bakımevi\'nden getirilen kedi ve köpekler, çocukların oynaması için şenlik alanına bırakıldı. Kedi ve köpeklerle doyasıya oynayan çocuklardan bazıları, barınaktan getirilen hayvanları sahiplendi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Hayvanların doğum günü ve karne hediyesi olarak alınıp sokağa bırakılmasının yanlış olduğunu söyleyen Eşkinat, \"Burada çocuklarımızın hayvanlara yaklaşımını, onların canlıya sevgisini ve bütün insan sıcaklığı ile sevgilerini verdiklerini görüyorum. Bizim görevimiz, onların bu sevgisini, bu sıcaklığını ömür boyu sağlamak. Bizler bu kapsamda burasının çocuk dostu bir kent olmasını istiyoruz. Eğer evinizde evcil bir hayvan besleyemiyorsanız, mutlaka Süleymanpaşa Belediyesi\'nin barınağını ziyaret edin\" dedi.
Getireceğ sorumlulukları bilerek hayvan sahiplenilmesi gerektiğini belirten Eşkinat, \"Hiçbir çağdaş toplumda sokakta sahipsiz dolaşan bir canlı yoktur. Eğer bu canlıları karne ve doğum günü hediyesi olarak çocuklarına alıp, sonra onları sokağa bıraktıkları zaman bu hayvanların da onların çocukları gibi can taşıdıklarını unutmasınlar\" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir