Gündem

Somalili yaralıların tedavisi sürüyor

Metin ÖZDEMİR / POLATLI, (Ankara), (DHA) - SOMALİ'nin Mogadişu kentinde bombalı saldırı sonucu yaralanan 35 kişi Ankara'nın değişik hastanelerinde tedavi altına alındı

17 Ekim 2017 18:41

Metin ÖZDEMİR / POLATLI, (Ankara), (DHA) - SOMALİ\'nin Mogadişu kentinde bombalı saldırı sonucu yaralanan 35 kişi Ankara\'nın değişik hastanelerinde tedavi altına alındı. Polatlı Devlet Hastanesi\'nde ilk tetkikleri yapılan 18 kişinin tedavisi sürüyor.
Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Arslan Somalili yaralıları ziyaret ederek, doktorlarından bilgi aldı. Arslan tetkik ve tedavi işlemlerinin yapıldığını, bazı yaralıların bugün itibariyle ameliyata alındığını söyledi. Cerrahi ve Ortopedik müdahaleler için gerekli olan tıbbi ekipmanların tedarik edildiğini, şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu göğsünden yaralanan Abu Mohammed isimli yaralıyı ameliyat için Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk ettiklerini söyledi.
Yaralıların genel durumlarının iyi yönde seyrettiğini ifade eden Arslan refakatçi olan kişilerinde ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti. 
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir