Gündem

Selvi: Erdoğan-Bahçeli görüşmesini duyunca Amerikalıların etekleri tutuşmuştur

"MGK’nın 6 saat sürmesi dahi Amerikalılar tarafından not edilmiş"

01 Ağustos 2019 09:14

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etmesini bugünkü köşesine taşıdı. Bahçeli'nin evinde ilk kez siyasi bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Selvi, "Bahçeli, sosyal medyada kalpaklı fotoğrafını paylaşınca bir görüşmede Erdoğan, 'Eviniz çok güzelmiş, merak ettim' demiş. Bahçeli de, 'Bir kahve içeriz' diye karşılık vermiş. Görüşme için Külliye’den aranınca Bahçeli, 'Evimde ağırlayayım' demiş" ifadesini kullandı.

TIKLAYIN: Erdoğan, sivil plakalı araçla Bahçeli'nin evine gitti

Erdoğan ve Bahçeli'nin gündemlerin böyle bir randevunun bulunmadığını söyleyen Selvi, görüşmesinin  MGK toplantısının ardından gerçekleştiğinin altını çizdi.

Selvi yazısının ilgili bölümünde şunları söyledi:

"Gözler Erdoğan-Bahçeli görüşmesi öncesindeki MGK toplantısına çevrildi. MGK’dan sonra yayınlanan bildiride bir ifade vardı. “Barış koridoru” vurgusundan söz ediyorum. Bizim için bir cümlelik açıklama, Amerikalıları rahatsız etmiş. “Türkiye tek taraflı olarak Fırat’ın doğusuna müdahale mi edecek?” diye telaşlanmışlar. Son yılın en önemli MGK’larından biri icra edildi demekle yetinmek istiyorum. MGK’nın 6 saat sürmesi dahi Amerikalılar tarafından not edilmiş. Üstüne üstlük bir de sürpriz Erdoğan-Bahçeli görüşmesi gelince Amerikalıların eteklerinin tutuştuğunu tahmin ediyorum"

Yazının devamı için tıklayın