Gündem

Selçuk Üniversitesi'ndeki tecavüz iddiası yargıya taşınmıştı; profesör ve akademisyen açığa alındı

08 Eylül 2020 08:44

Konya Selçuk Üniversitesi'nde Rektörlük, “tecavüz, şantaj, hakaret ve tehdit” ile suçlanan Prof. Dr. H.S.Ç. ile şikâyetçi olan akademisyen Ö.G.H.’yi başlatılan idari soruşturmayla açığa aldı.

Konya Selçuk Üniversitesi’nde görevli iki akademisyen arasındaki iddialar yargıya taşındı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmaya göre, Selçuk Üniversitesi’nde görev yapan Ö.G.H. ile H.S.Ç. arasında bir süre ilişki yaşandı. Ö.G.H. ayrılmak isteyince, Prof. Dr. H.S.Ç. tarafından tecavüze uğradığını, tehdit edildiğini iddia etti.

Hürriyet'te yer alan habere göre rektörlük, akademisyenler hakkında idari soruşturma başlatıldığını ve iki kişinin açığa alındığını duyurdu. Rektörlüğün açıklaması şu şekilde: 

“Basın organları ile sosyal medyada çıkan, Selçuk Üniversitesinin ve toplumumuzun etiğiyle uyuşmayan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması gerekli görülmüştür. Üniversitemizde görevli iki öğretim üyesi arasında yaşandığı iddia edilen olay, savcılığa intikal etmiş olup Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından da ivedi bir şekilde konuyla ilgili idari soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda, idari soruşturmanın selameti açısından, bahsi geçen iki öğretim üyesi görevden uzaklaştırılmış olup konunun hukuki süreci devam etmektedir.”

TIKLAYIN - Selçuk Üniversitesi’nde bir profesörün bir akademisyene tecavüz ettiği iddiası yargıya taşındı