Politika

Saadet Partisi’nden HDP’nin ziyaretine ilişkin açıklama: Uzlaşı ve hoşgörü iklimine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz

01 Şubat 2021 18:45

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyetin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etmesinin ardından partiden yapılan açıklamada, "Yapılan ziyaretin uzlaşı ve hoşgörü iklimine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz" denildi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti.

TIKLAYIN - HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Sancar, TBMM Başkanı Şentop'la görüştü

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın görüşmeye ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaparken, şu ifadeleri kullandı:

"Milletimiz, son zamanlarda toplumsal kamplaşma ve kutuplaşmanın sona erdirilmesine dair çaba ve adımlardan memnuniyet duymaktadır. Bu kapsamda bütün toplumsal kesimler, STK'lar ve siyasi partilerden Türkiye'de bir uzlaşı ve hoşgörü iklimine dönük adımlar atmasını beklemektedir.

Saadet Partisi, milletin bu beklentisi kapsamında; milletimiz ve ülkemizin sorunlarını ortak yaşama iradesi doğrultusunda bütün siyasi partilerle konuşmayı ve müzakere etmeyi önemsemektedir.

Halkların Demokratik Partisi'nin bugün partimize yapmış olduğu ziyarette ülkemizin ve insanımızın çözüm bekleyen sorunları karşılıklı olarak konuşulmuştur. Yapılan ziyaretin uzlaşı ve hoşgörü iklimine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz."