Spor

Rüştü Reçber, ‘Rüştü abarttı’ diyen Fatih Altaylı’ya cevap verdi

''Allah’a şükürler olsun ki yıllarca her türlü olaylara karşı dik durmasını bildim''

11 Ocak 2018 12:48

Hürriyet yazarı ve spor yorumcusu Rüştü Reçber kendisi hakkında köşesinde ‘Rüştü Fatih Terim ile krizi abarttı, kan davasına dönüştürdü. Altında kalır’ ifadelerini kullanan Fatih Altaylı’ya, ‘’ Siz böyle konuşarak ve yazarak beni Galatasaray taraftarına hedef gösteriyorsunuz. Ben Fatih Terim ile ilgili eleştirilerimi ve gerçekleri dile getirdim. Gerçekleri yazıya dökmem ve bunu kamuoyu ile paylaşmam sizi bu düşünceye sevk etmişse kan davasının anlamını bilmiyorsunuz demektir’’ ifadeleriyle bugün yayınlanan köşesinden cevap verdi.

Öte yandan Everton'a transfer olan Cenk Tosun'a da tavsiyelerde bulunan Reçber, ''Oyununa ayakta durmayı da eklersen devler kapını çalacaktır'' dedi.

Rüştü Reçber’in 11.01.2018 tarihinde Fatih Altaylı’ya cevap bşlığı ile Hürriyet’te yayınlanan yazısı şöyle:

Sayın Fatih Altaylı, “Rüştü ile Fatih Terim arasında kan davasına dönüşen bir olay var ise o yorumcu zarar görür, bunun altında kalır. beIN Sports ve yazı yazdığı gazete bunu nasıl kaldırır” demiş.

Sayın Altaylı...

Öncelikle benim ismimi yazıyor ya da söz ediyorsanız soyadımı adımın yanına ekleyeceksiniz.

Bakın ben öyle yapıyorum.

Gelelim ima etmeye çalıştığınız söylemlerinize.

1- Hayır yanılıyorsunuz. Benim Fatih Terim’le kan davasına dönüşen bir olayım ya da hesaplaşmam yok. Ben Fatih Terim ile ilgili eleştirilerimi ve gerçekleri dile getirdim. Gerçekleri yazıya dökmem ve bunu kamuoyu ile paylaşmam sizi bu düşünceye sevk etmişse kan davasının anlamını bilmiyorsunuz demektir.

2- Bağlı olduğum beIN Sports’un ve Hürriyet Gazetesi’nin yayın ilkelerine aykırı bir yazım ve söylemim olmadı. Dolayısıyla yaptığım yorumlar ve yazdığım yazılar bu iki değerli büyük kuruma zarar verici türden değildir. Sizin olayları farklı yöne çekmenize gerek yok. Sizin beni şikayetiniz oralara işlemez. Ben yazdığım yazının ve söylediğim her sözün arkasındayım. Ne tetikçi olurum ne de böyle düşünenlere müsaade ederim.

3- Siz böyle konuşarak ve yazarak beni Galatasaray taraftarına hedef gösteriyorsunuz. Ama bu çabanız inanın boşa. Çünkü o taraftar ezeli rakipleri olan Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta oynarken bile bana bir defa bile ne hakaret etti ne de saygısızlık yaptı. Onların bana gösterdiği saygıya ve sevgiye ben de aynı şekilde karşılık vermeye çalıştım. Kısacası beni Galatasaray taraftarı ile karşı karşıya getirme çabalarınız boşa çıkacaktır. Daha önce de yapmaya çalışanlar oldu ama başaramadılar. Daha da üzücü olan yanı bu girişimleriniz maalesef size de bir şey kazandırmayacaktır.

Sonuç olarak;

Allah’a şükürler olsun ki yıllarca her türlü olaylara karşı dik durmasını bildim, hiçbir şeyin altında kalmadım. Ve alnım ak, geçmişim temiz ve bildiğim doğrular eşliğinde de hayatımı sürdürmeye devam ediyorum, edeceğim de...

Sayın Bakan Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Bakan Sayın Mehmet Şimşek, “Beşiktaş ve Cenk Tosun’un cari açığa olumlu  katkısından dolayı teşekkür ederim” dedi. Aslında mesajının özünde ‘Bizler ülkemize döviz getirmeye çalışırken yabancı transferinde bu kadar dövizin de yurt dışına da gitmemesi gerektiğinin’ kibarca ifadesidir.

Cenk Tosun’a tavsiyem

Cenk en iyisini yapmaya çalışacağını biliyorum asla pes atmeyeceğini de fakat Premier Lig’in sahada ortamı hem bizlerden hem de Avrupa futbolundan farklıdır. Sen mücadeleni gücünle  ve golcü özelliklerini de zekanla birleştirdiğinde o güzel gollerine devam edeceksin ama asıl nokta şu; Bütün bunlara ayakta kalmayı da eklersen devlerin kapısının da açılmış olacağını görecek olman.

Video hakem uygulaması

Video hakem olayına karşı biriyim, futbolun doğaçlamasını bozacağı düşüncesindeyim. Sayın Yıldırım Demirören VAR ile ilgili “4 tane olan ana madde yarın karşımıza 14 madde halinde çıkacak diye endişelerim var” dedi. Bana kalırsa ileride kimsenin başı ağırmaması için sadece gol çizgisi teknolojinin kullanılmalı. VAR olacaksa da medyaya büyük iş düşüyor.

Ozan Tufan…

Hocası dahil artık herkes Ozan’ın faydalı olamayacağı düşüncesinde. Ben hariç ... F.Bahçe’de önemli işler yapacacağına olan inancım tam. Aykut Hoca son bir kez daha devreye girerse ve bir babalık yaparsa belki de hem Ozan için hem de Fenerbahçe için her şey farklı olur.