Advertorial

Pronet'ten Yenilikçi Çözüm: Akıllı Kilit!

Evinizi hırsızlara karşı güvence altına alan sistem yine Pronet'te

08 Ekim 2018 18:50

ADVERTORIAL |

“Sabah otobüse yetişebilmek için acele ettim, çıkarken anahtarı aldığımı düşünerek kapıyı kapattım. Meğer anahtar içerideymiş!” senaryosunda hepimiz en az bir kere başrol oynadık. Hem de öyle profesyonel oynadık ki Oscar Ödül Töreni’nde yarışsak en iyi erkek, kadın oyuncu ödülünü almaya layık görülürdük.

Sonra iş arama kurtarma operasyonuna döndü tabii ki. Acaba kolay yoldan eve girerek nasıl o anahtarı kurtarabilirdik?

Komşunun balkonundan kendi balkonumuza uzun atlama

Sanki Görevimiz Tehlike film setindeyiz. İlk önce komşunun balkonuyla kendi balkonumuz arasındaki mesafeyi kafamızda ölçüyoruz. “Mmmm çok değil ya, başarabilirim ben bunu!” motivasyonuyla doluyoruz ve hızımızı alamayıp komşunun kapısına dayanıyoruz. Mevzuyu anlattıktan sonra balkona çıkıyoruz. O da ne! Komşunun balkonuyla bizim balkonumuz arasından koca bir okyanus geçiyormuş da haberimiz yokmuş! Yapamayacağımızı anladıktan sonra bir hüzün duygusuyla aşağıya iniyoruz.

Elimizde merdivenler, kulesinde bekler bizi Rapunzel

Anahtar hala kulesinde, bizi çağırıyor gel diye! Uzun merdiveni kaptığımız gibi balkonun önüne koşuyoruz, anahtara ulaşmaya çalışıyoruz. Birinci basamak güzel, ikinci basamak hedefe az kaldı, üçüncü basamak çok yaklaştın, dördüncü basamak eyvah çok yüksek, beşinci basamak in aşağıya in! Ve masalımızı mutsuz son ile noktalıyoruz.

Halat ipiyle kuyuya inilir mi?

Hoop hemen çatıya koşuyoruz. Halat ipini belimize bağlatıyoruz. “Kaptan sal beni balkona, anahtarı kurtaracağım.” Diye bağırıyoruz. Sonuç: Yine hüsran.

 

Biraz hayal dünyasından uzaklaşalım, gerçeklere göz atalım. Anahtara ulaşmanın ve kapıyı rahat bir şekilde açmanın 3 yöntemi var:

Plastik pet şişe

Çilingir

Pronet Akıllı Kilit

 

Plastik Pet Şişe Yöntemi

Malzemeler:

1 Adet Pet Şişe

1 Adet Makas

 

Yapılışı:

Pet şişenin düz kısmını makas yardımıyla kesiyorsunuz. Kilit ile kapının arasına yerleştiriyorsunuz. Ve çok kısa bir sürede kapıyı açıyorsunuz!

Bakınca harika bir yöntemmiş gibi görünüyor ama oldukça güvensiz. Çünkü siz pet şişe ile bu kadar kolay açabiliyorsanız, hırsızlar da çok kolay bir şekilde kapınızı açabilir ve evinizdeki bütün değerli eşyalara zarar verebilir.

 

Çilingir Çağırma Yöntemi

Arıyorsunuz bir çilingiri, geliyor kapınıza. Kendi sihirli yöntemleriyle kilidi açıyor ve siz de pek kıymetli anahtarınıza kavuşuyorsunuz. Kolay, pratik ama göründüğünden biraz daha pahalı.

 

Pronet Akıllı Kilit

Pronet Alarm Sistemleri’nin Yeni Akıllı Kilit ürünü sayesinde anahtarınızı unutunca çilingire koşmanıza ya da plastik şişeye başvurmanıza gerek kalmıyor. Ayrıca evinizin kapısını, evde yokken bile uzaktan açıp kilitleyebiliyorsunuz. Böylece kimseye anahtar bırakmaya da gerek duymuyorsunuz.

 

Çilingir devri sona erdi!

Pronet Akıllı Kilit’in anahtarsız giriş özelliği sayesinde artık kapıda kalmıyorsunuz. Akıllı Kilit’i, akıllı telefonunuzdan veya masaüstünde kullanılabilen Pronet Plus uygulaması üzerinden yönetebiliyorsunuz. Böylece anahtarınızı kaybettiğinizde veya unuttuğunuzda, evinize telefonunuzdaki uygulama ile giriş yapabiliyorsunuz. Böylece istenmeyen bir durumda çilingire gerek duymadan kapıyı kolayca açabiliyorsunuz!

 

Uzaktan açın, kilitleyin! Evinizin kilidini istediğiniz gibi yönetin

Akıllı Kilit sayesindeevde olmasanız bile kapınızın kilidini uzaktan açıp kilitleyebilme imkânına sahip oluyorsunuz. Örneğin çocuğunuz okul dönüşü anahtarlarını evde unutmuş olabilir.Akıllı telefonunuz üzerinden bağlanıp evinizin kapısını açıp, tekrar kilitleyebilirsiniz. Yine eve gelen yardımcıya veya çocuk bakıcısına da ayrıca anahtar verme zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Evinizi hırsızlara karşı güvence altına alan sistem yine Pronet’te

Pronet’in, en son teknolojiyle geliştirilmiş ve sabotaja karşı üstün koruma özelliğine sahip yeni nesil alarm paneli sayesinde hırsızların sabotajına karşı da güvendesiniz. Sahip olduğu çift iletişim kanalı teknolojisiyle yeni nesil alarm paneli, tüm olayları fotoğraflayarak görüntülü hareket dedektörü sayesinde hırsızların kötü girişimlerine karşı caydırıcı etki yaratıyor ve güvenliğinizi sağlıyor.

 

Flaş flaş flaş! Hırsız yakalandı

Türkiye’nin en güvenilir alarm hizmetini sunan Pronet’in yeni görüntülü hareket dedektörüyle güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Görüntülü hareket dedektörü, herhangi bir hareket algıladığında arka arkaya seri bir şekilde çektiği fotoğrafları, cep telefonunuza ve eğer istersenizPronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne gönderiyor. Bu sayede alarm durumunu cep telefonunuzdan görüntülü olarak kontrol edip doğrulayabiliyorsunuz. Harekete duyarlı dedektör fotoğrafları çekerken, ardı ardına patlattığı flaşlar sayesinde ilave caydırıcılık özelliği sağlıyor.

Pronet Alarm Sistemleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz https://www.pronet.com.tr/ev-guvenligi/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

ETİKETLER

pronet