Medya

Nagehan Alçı: Levent Göktaş olayına karşı çok temkinliyim, geçmişte yaptığımız hataları yapmak istemiyorum

02 Ağustos 2022 13:08

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Necip Hablemitoğlu cinayeti soruşturmasında aranan emekli albay Levent Göktaş'a ilişkin olarak, "Levent Göktaş olayına karşı çok temkinliyim. Çünkü geçmişte yaptığımız hataları yapmak istemiyorum. Neredeyse 2 ay oluyor, bu ilk yazım. Tüm olayı takip ettiğim, tüm belgeleri incelediğim halde herhangi bir yazı yazmadım. Son derece dikkatle bu süreci araştırıyor ve inceliyorum. Aceleciliğe hiç gerek yok." düşüncesini dile getirdi.

Alçı yazısında, "Devletin menfaati' gerekçesiyle Necip Hablemitoğlu gibi yüzlerce insanı öldüren bir kontrgerilla şebekesi vardı bu ülkede. Bu tıpkı FETÖ gerçeği gibi bir gerçek. Bu şebekenin hukuka uygun şekilde, çok dikkatle soruşturulması gerekiyor. Levent Göktaş soruşturmasında şu ana kadar savcılar kamuoyuna güven veren şekilde ilerliyorlar. Umarım bu çizgi bozulmaz. Bu soruşturmaya şahsi hesaplar ve siyasi menfaatler karıştırılmamalı… Muhalefet medyası da bu kriminal şebekenin varlığını inkar etmiyor. Bu konuda çok başarılı yayınlar yapıyor Halk TV, Tele1 ve KRT. Geçmişte Göktaş’ın manipülasyonuna gelip tamamen uydurma olan bilgileri yazan gazeteciler de bu sefer temkinli." değerlendirmesini yaptı.

Alçı şu ifadeleri kullandı: 

"Muhalefet medyası da bu kriminal şebekenin varlığını inkar etmiyor. Bu konuda çok başarılı yayınlar yapıyor Halk TV, Tele1 ve KRT. Geçmişte Göktaş’ın manipülasyonuna gelip tamamen uydurma olan bilgileri yazan gazeteciler de bu sefer temkinli. Türk medyasının tamamında Göktaş meselesi ile ilgili bir sağduyu var. Lütfen bu sefer Ergenekon hadisesinde yaşadığımız kutuplaşmayı yaşamayalım. Şu ana kadar çok iyi gidiyoruz. Soruşturmayı hep birlikte takip edelim. “Devletin menfaati” gerekçesiyle hukuku katledenler, cinayetler işleyen katiller açığa çıksın. Ben de dikkat ederseniz Levent Göktaş olayına karşı çok temkinliyim. Çünkü geçmişte yaptığımız hataları yapmak istemiyorum. Neredeyse 2 ay oluyor, bu ilk yazım. Tüm olayı takip ettiğim, tüm belgeleri incelediğim halde herhangi bir yazı yazmadım. Son derece dikkatle bu süreci araştırıyor ve inceliyorum. Aceleciliğe hiç gerek yok. Hukukun temel prensibini, yani “Usul, esastan üstündür” ilkesini ihlal etmeden Hablemitoğlu cinayeti ile bir tarafından tutulan bu kontrgerilla soruşturma süreci adalet çerçevesinde ilerlemeli…"

TIKLAYIN | Tolga Şardan yazdı: Pekin'in ağzından Göktaş'ın sicili ve iktidarın sessizliği…