Gündem

Müzisyen İlkay Akkaya: Ölümle tehdit ediliyorum 

"4 yıldan beri beni telefonla sürekli arayan bir insan var"

05 Aralık 2019 07:12

Müzisyen İlkay Akkaya, sosyal medya hesabından Adalet Bakanlığı’nı etiketleyerek yaptığı paylaşımda, dört yıldır bir kişi tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

“Başka bir yol kalmadığı için yazıyorum. 4 yıldan beri beni telefonla sürekli arayan bir insan var. Ciddi psikolojik sorunları olan bir kadın bu. 4 yıl telefonla süren tacizlere, bir Adana konserinde olay çıkarmaya kadar vardı” diyen Akkaya, “Tedavi olmasını sağlayabilmek için ailesine ulaşmaya çalıştım ancak aile de hiçbir şey yapmıyor. Erzurum'dan Adana konserinde gelip konser görevlilerine saldırınca olay polise yansıdı. Ben şikayetçi olmadım, tedavi edilmesini talep ettim. Dosya uzlaştırma avukatına gitmiş. Şimdi dosyadaki tanıkların hepsini arayıp taciz ediyor ve adreslerimizi bildiğini söyleyerek tehdit ediyor.  Ağabeyinin hakim olduğunu ve elinin her yere uzanacağını söylemiş tanıklardan birine.

Kendisini öldüreceğini ve 500 kişi olan kendi ailesinin de beni öldüreceğini söyledi az önce tanığa. Bu kişinin kendisine ya da başka birine zarar vermeden, önlem alınmasını talep ediyorum. Kişisel bilgilerimizin, beni tehdit eden birinin eline geçmesini de protesto ediyorum” ifadesini kullandı.