Gündem

Mehmet Özhaseki, Mardin kayyımından hediye aldığı iddiasını yalanladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyımın Özhaseki'ye 16 bin liralık hediye verdiği iddiasını taşıyan bir fatura ortaya çıkmıştı

30 Ağustos 2019 18:43

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Mardin Büyükşehir Belediyesine atanan kayyım Mustafa Yaman’ın kendisine hediye verdiği yönündeki iddiayı yalanladı.

Özhaseki sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir hediye almadım” ifadelerini kullandı:

“İki yılı aşan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde görev süremin önemli bir kısmını Güneydoğu’da şehirlerimizin imar ve ihyası için harcadım.

Özellikle terörden etkilenen Diyarbakır Sur, Mardin Nusaybin, Hakkâri Yüksekova ve Şırnak merkez başta olmak üzere Cizre İdil, Silopi’nin yeniden ayağa kalkması için gece gündüz demeden mesai arkadaşlarımla birlikte çalıştım.

Siyasette devirdiğim çeyrek asır boyunca yalnızca Hakk’ın ve milletimizin rızasına talip oldum. Öncelikle ifade etmek isterim ki; Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir hediye almadım.

Çıkan haberler teröre olan iltisakları sebebiyle görevden alınan terör örgütü yandaşlarının ortaya attığı iftiralardan ibarettir.”