Spor

Lucescu'dan Fenerbahçe açıklaması

"Ersun Yanal'dan önce sayın Ali Koç ile iki kez görüştük ama bazı nedenlerden dolayı olmadı"

11 Mart 2020 11:29

Fenerbahçe'de Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından ismi sarı -lacivertli kulüple anılan Rumen teknik adam Mircea Lucescu ilk kez konuştu.

Fanatik Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, bu dönemde Fenerbahçe'den teklif almadığını belirten Rumen teknik adam, "Evet, Ersun Yanal gelmeden sayın Ali Koç ile iki kez görüşmüştük ancak bazı nedenlerden dolayı olmadı. Türkiye’de adımın geçtiğini duyuyorum, bu beni mutlu ediyor, fakat ortada somut bir şey yok. Ve ben gerçekleşmemiş bir olay için yorum yaparsam, ‘Bu adam deli’ derler” diye konuştu.

Mircea Lucescu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Reklam yapmadım, oturdum"

“Popülerlik ve para benim adımla anılamaz. Öyle olsa adım her anıldığında, reklamımı yapardım! Sessizce kenarda oturdum, bu yüzden de hep adım anıldı. Şu anda fizik olarak çok iyiyim. Sağlığım yerimde, hırsım, azmim her zamanki gibi. Şu anda Haziran ayını bekliyorum. İsviçre’den Sion Kulübü başta olmak üzere birkaç net teklif var. Bakacağım.”

"Türk futbolunun bir parçasıyım"

“Ben kendimi Türk Futbolu’nun bir parçası olarak görüyorum. Çalıştığım kulüplere büyük emeklerim olduğuna inanıyorum. Türk Milli Takımı için de öyle. Türkiye hakkında ağzımdan asla negatif bir kelime çıkmaz. Tek isteğim büyük takımların sıkıntılı dönemlerini atlatmaları ve ayağa kalkmaları. Baharda takımlarınızı Avrupa sahnesinde görmek bana gurur verir.”

"Beşiktaş'la görüştük, anlaşamadık"

“Beşiktaş Yönetimi ile aramızda bazı görüşmeler oldu, anlaşamadık. Size ayrıntıları veremem. Polemik yaratmak doğru olmaz. Öğrencilerimin iyi işler yaptığını görmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Sergen Yalçın’ı ve O’nun Beşiktaş’ını izliyorum. Fantastik işler yapıyor. Geleceği çok parlak bir teknik adam. Kendisine bol şans diliyorum. Kalbim onunla.”

"İlginç bir yarış oluyor, her takımın şansı var"

“Türkiye Ligi’ni yakından takip ediyorum. Çok ilginç bir şampiyonluk yarışı oluyor. Tüm takımların, hatta Beşiktaş’ın bile şansı var. Bu taraftarlar için muhteşem bir şey. Burada bir paragraf açmak istiyorum. Evet; Türkiye’de şampiyon olmak çok önemli. Ancak ondan da önemli bir şey var. O da şampiyon takımın Türkiye’yi Avrupa’da çok iyi temsil edecek olması.”