Gündem

Komşusunun kapısına satır ve bıçakla saldıran kadın: Almasınlar mazlumun ahını, çıkar aheste aheste

"Yaptıklarımdan pişmanım ama beni psikolojik olarak çok yıprattılar, ortada bir sebep yokken bir insan niye bir başkasına saldırsın?"

05 Ocak 2019 16:09

Komşusunun evinin kapısına satır ve bıçakla saldırdığı görüntüler haberlerde yayınlanan Romanya uyruklu Cristina K.(37), "Bana çok büyük iftiralar attılar. Zamanında çocuklarımı sığınağa kilitlediler. Atılan iftiraları kaldıramadım. O gün hem alkol hem de antidepresan ilaç kullandım. Ne yaptığımı hatırlamıyorum" dedi.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesi'nde oturan Cristina K., iddiaya göre kendisi hakkında konuşan ve binadan çıkarılması için imza toplayan komşuları ile tartıştı. Eşi uzun yol şoförü olan Romanya uyruklu kadın, karşılıklı olarak komşularından şikayetçi oldu. Ancak, savcılık soruşturma sonunda takipsizlik kararı verdi.

Polisler tarafından karakola götürüldü

Geçtiğimiz Aralık ayında ise Cristina K., iddiaya göre, üst kattaki komşusunun kızını dövdü. Çocukları dövülen aile, can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle bina ile evin girişine güvenlik kamerası taktırdı. 28 Aralık günü de Cristina, ailenin çelik kapısına bıçak ve satırla saldırdı. Elinde satır ile defalarca kapıya vuran Cristina K. binaya gelen polisler tarafından karakola götürüldü. Saldırı anları güvenlik kamerasınca kaydedilirken, 2 çocuk annesi kadın, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Apartmanda oturan komşularının, kendisine ağır iftiralarda bulunduğunu iddia eden Cristina K., olay günü alkollü olduğunu ve yaşananlardan dolayı pişmanlık duyduğunu söyledi. Cristina K., "Bana çok büyük iftiralar attılar. Zamanında çocuklarımı sığınağa kilitlediler. Atılan iftiraları kaldıramadım. O gün hem alkol hem de antidepresan ilaç kullandım. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Yaptıklarımdan pişmanım ama beni psikolojik olarak çok yıprattılar. Ortada bir sebep yokken bir insan niye bir başkasına saldırsın? Yalan ifadelerle benimle çok uğraştılar. Almasınlar mazlumun ahını, çıkar aheste aheste" dedi.