Gündem

Kılıçdaroğlu: Hiç kimse vazgeçilmez değil

"Bay kemal olmak kolay değildir"

13 Mart 2019 14:28

Kırklareli'nde halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse vazgeçilmez değil" dedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında, "Ben şimdi partimden istifa ediyorum, kazandıktan sonra tekrar geleceğim diyor. Nereye geliyorsun? Tuna başkan söyledi, onun da beklentileri vardı ama küsmedi. Ne demektir bu, Cumhuriyet Halk Partili olmak başka bir şeydir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir egemen gücün önünde diz çökmez.

"Ben şimdi partimden istifa ediyorum, kazandıktan sonra tekrar geleceğim diyor. Nereye geliyorsun? Tuna başkan söyledi, onun da beklentileri vardı ama küsmedi. Ne demektir bu, Cumhuriyet Halk Partili olmak başka bir şeydir.

"Avrupa buraya çok yakın. Kendisine söyledim sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiğimizde de ifade ettim. Belediye başkanımız vakti olunca gidip esnafıyla bir bardak çay içecek. Yoksa gideyim Bulgaristan'a oralarda bir keyif çatayım olmaz, kabul etmiyorum.

"200 bin ton patates ithal ediyor. Öyle ya Türkiye'de çiftçi kalmadı, toprak kalmadı, patates ekmeye yer kalmadı Türkiye'de! 0 gümrükle yapıyor. E gübreyi de sıfır gümrükle getir. Petrolü, mazotu da sıfır gümrükle getir, onu da ucuza ver. Dolayısıyla Ak Partili kardeşlerimin vicdanına seslendim, sandığa giderken bütün bunları düşünsünler. 

Milonalrca evladımız işsiz. Gencecik çocuklarımız işsiz. İşsizliğin ne olduğunu acaba Saray'da oturanlar bilir mi? Asla bilemezler. Çiftçinin ne halde olduğunu, borca batmış esnafın ne halde olduğunu onlar bilir mi? Asla bilemezler. Ak Partili kardeşlerim elinizi vicdanınıza koyun. Ülkücü kardeşlerim, hepimiz milliyetçiyiz, hepimiz bayrağımızı seviyoruz, birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Toprağımızın tek taneciğini bile düşmanlara terk etmek istemeyiz. Süleyman Şah Türbesi bizim topraklarımızdaydı, topraklarımızdan kaçırıp orayı terör örgütüne teslim edenlere nasıl milliyetçi diyeceksiniz? Onun arkasın duran adama nasıl milliyetçi diyeceksiniz? 

"Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülke kendi silah fabrikasını yabancı ordulara satmaz. Silah fabrikamızı 25 yıllığına Katar'a verdiler. Allah aşkına ne uğruna? Şimdi milliyetçi kardeşlerime bir kez daha sesleniyorum. Bana dünyada bir örnek gösterin. Hangi ülkücü kişi gidip de o silah fabrikalarını yabancı orduya satan partiye oy vermiştir? Milliyetçilik sıradan bir olay değildir. Milliyetçi olmak için hiç kimsenin önünde diz çökmeyecek, hiç kimseye ödün vermeyeceksin. Trump bağırdı çağırdı, tak diye Papaz'ı serbest bıraktı. Rahmetli Ecevit en büyük milliyetçilerdendir. Kıbrıs'a asker çıkardılar Amerika her türlü ambargo uyguladı. Ve çıktı dedi ki biz milliyetçiliği duvarlara yazmadık, biz milliyetçiliği Kıbrıs'ın kızıl sularına yazdık dedi. Şimdi silah fabrikasını yabancılara sattı. Bunların hiçbiri milliyetçi değil.

"Bay kemal olmak kolay değildir, Bay Kemal olmak için sabahın köründe, 'Oğlum paraları sıfırladın mı?' demeyeceksin, oğlunu bedelli askerliğe göndermeyeceksin, Bay Kemal olmak için onurlu olacaksın.