Gündem

Kabine pazartesi günü toplanıyor; gündemde kısıtlamalar, yüz yüze eğitim ve gıda fiyatlarındaki artış var

30 Ocak 2021 14:46

Kabine üç hafta aranın ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında pazartesi toplanıyor. Toplantının bir numaralı gündem maddesi yine Koronavirüs'le mücadele olacak. Aşı temin çalışmaları, salgının olumsuz ekonomik etkileri, yüz yüze eğitimin konuşulacağı toplantının bir diğer gündem maddesi de gıda fiyatlarındaki artış olması bekleniyor.

Habertürk'ten Fevzi Çakmak'ın haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda; mevcut kısıtlamalarının ne şekilde ve ne kadar süreyle uygulanacağına, kısıtlamalarda esneme yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.

Yine devam eden aşılama ve aşı temin çalışmaları da ele alınacak.

Salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya dönük adımlar da kabine de görüşülecek. Pandeminden etkilenen sektörlere verilecek destekler ve gıda fiyatlarındaki artışının önüne geçilmesi için izlenecek politikalar da kapsamlı bir şekilde gözden geçirilecek.

TIKLAYIN- Erdoğan'dan esnafa uyarı: Bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir, vatandaşımıza zulüm etmeyin