Politika

İyi Partili Erhan Usta: Bugün 1 milyon tane yazar kasa fırlatacak insan var

27 Şubat 2021 18:31

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, bugün yaşanan ekonomik krizin 2001 krizinden daha derin olduğunu savunurken, "Ecevit döneminde 1 tane yazar kasa fırlatıldı. Şu anda 1 milyon tane yazar kasa fırlatacak insan var etrafta ama hiç kimse onu yapamıyor" dedi. 

İyi Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Kanal 42'de yayınlanan Sümen Altı programına konuk oldu.

Erhan Usta, Türkiye’de esnafın bu denli sıkıntıya düştüğü bir dönemi hiç yaşamadığını söylerken, ekonomide yaşanan sorunların hepsini pandemiye bağlamanın doğru olmayacağını ifade etti.

2001 krizinin ardından dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e yazar kasa fırlatan esnafı hatırlatan Usta, şöyle konuştu: 

“Uzun süredir Türkiye ekonomisi kötü yönetiliyor. Türkiye’de ekonomi, geçmiş kriz dönemlerine göre yüz katı daha kötü. Konuşamıyorsunuz. Kimse bir şey söyleyemiyor. Ana akım medya, büyük ölçüde iktidarın kontrolünde. Bunlar konuşulamıyor. Geçmişte biliyorsunuz Ecevit döneminde 1 tane yazar kasa fırlatıldı. Şu anda 1 milyon tane yazar kasa fırlatacak insan var etrafta ama hiç kimse onu yapamıyor. İnsanların kendi sıkıntılarını anlatmaktan dahi çekindiği bir ortam var. Bugün, eşi 3 gündür ayçiçek yağı istediği halde evine yağ alıp götüremeyen esnaf var.”